1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaçan Elektrik

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde aliberk tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Ben çamş. mak. su pompasını termoplastik ile kapladım ve motorun kablosuna bir tane anahtar taktım. Ama motoru açınca elektrik kesiliyor ( Kontrol kalemindeki ışık sönüyor) Motoru kapatıyorum elektrik geliyor ( Kontrol kalemindeki ışık yanıyor) Bunun nedeni ne olabilir ağla:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaçan Elektrik

Anahtarı yanlış kabloya girmiş olabilirsin. Topraklamaya girmişsindir muhtemelen. Hangi renk kablonun arasına anahtarı bağladın ?

3. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Kaçan Elektrik

Dediğiniz gibi fişi ters taktım ama şimdi motor elektrik kaçırıyor. çak:gif Termo plastik ile yeniden kaplayınca sorun kalmaz değilmi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaçan Elektrik

Tekrar kaplasan çok iyi elbette. Fişi her zaman aynı şekilde takarım diye düşünmek büyük hata olur, her şekilde zaten bu sorun düzeltilmelidir. Beni de çarptı ps motoru yapmaya uğraşırken. Balkonda sinirden yere patlattım parçaladım motoru. saat:gif Dikkatli olun iyice emin olmadan kullanmayın.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kaçan Elektrik

Kullandığınız anahtarı elektirik kablosuna bağlayın. Elektirik kaçağını ise motorun üstünden iyice bir kat daha geçin. Ama iğne ucu kadar dahi boşluk kalmayacak şekilde. Ve motoru kovada vs birşeyde enaz bir gün boyunca çalıştırın ve elinizi sokmadan evvel kontrol kalemi ile bakın. ;)

6. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Kaçan Elektrik

Bu bilgiler çok işime yarayacak. Motora 2 kat daha termo plastik sürdüm smiley18.gif. İnş. olur.

7. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    Hayırlısı.elektrik işi gerçekten çok tehlikeli

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Aklında bulunsun ayağına lastik tabanlı bir terlik giyersen kacak olsa bile seni carpmaz, devreyi tamamlamadığı için. Termoplas ile kaplarken dikkatli olmak lazım kablolar termoplasın içinde kalsa bile manyetik alan oluşturan demir parçalarına elektirik sıçraması ile azda olsa akım olabilir.
    Voltaj sonuçta 220 birazcık gıdıklar ama sonuçta şakası olmaz :D

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bu mesaj yerine teşekkür butonunu kullansanız?

10. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Abiler bu dıy işini abartmamak lazım bazen, ben 3 tane yaptım bu motorlardan, ki son iki tanesini çok dikkatle yaptım 24 saat çalıştırdım sorun çıkmadı ama daha sonraki zamanlarda elektrik kaçırmaya başladı, bazı arkadaşlar sorunsuz çalışmaya devam ettiğini söylüyorlar doğrudur ama ben elektrikçi olduğum halde ve elim bu işlere yatkın olduğu halde motorlar elektrik kaçırmaya başladı. Ve yaklaşık 50liram boşa gitmiş oldu. Bazen herşeyi yapamıyoruz yani.

11. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Evet Abime kardeşime katılıyorum ve eklemek istiyorum. Diy demek ucuza ve daha performanslı birşeyler yaparak hobi tadında zevk almak amacımız. Bu işin sonucu can yakıcı ve tehlike arz eden işleri biraz daha profosyonel ekiplere bırakmak. Uygun malzeme ve ekipman ile herşey yapılır ama diy olurmu?
    Biz hobi tadında zevk alarak diy çalışmalarımız devam. Profosyonel yardım alınması veya danışılması gereken konularda forumdaki bu işler ile profosyonel uğraşan arkadaşlardan teknik yardım alarak diy çalışmalarımızı daha verimli hale getirebiliriz.
    Hata bir forum sayfası yapıp forumdaki arkadaşların mesleklerin ve uzman oldukları konuları yazarsak hengi arkadaşımızdan hangi konuda danışsak daha verimli olur diye bir forum acabiliriz.

Sayfayı Paylaş