1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaan'ın Yeni Kuracağı Akvaryumu 120/60h/70 =)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kaan07 tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Merhaba deyerli forum üyeleri ve üstadlarım foruma üye olalı 1 seneyi geçicek ve forumda bir çok şey öğrendim ilk başladımda astronot malavi japon köpek balığı canlı doğuran derken bütün balıklar besledik şimdi evimde 3 akvaryum var.Ve birinde astronot birinde malavi besliyorum diyerinde ise yavrularımı artık karar verdim ve daha büyük bir tank yaptırıyorum.Sitemizdeki akvaryumcu ilanlarından buldum araştırmalarıma dayanarak ucuz ve sağlam bir akvaryum yaptırıcam ölçüleri ise 120 boyu 70 eni 60 yüksekliği olucak 10 mm cam rodajlı mobilyalı olucak ama içinde ne besliyeceğime bir türlü karar vermedim.

Elimde olan balıklar şunlar
    soulosi coral red 5 dişi 2 erkek
    1 paslı erkek
    1 auratus erkek
    4 erkek pulpican
    2 yunus
    1 gt
    2 oskar
    1 sp
    2 ıcaman
    1 red top ndumbi

oskarlar ve gt ler ayrı tanklarda

elimdeki malzemeler
    atman 3337
    yeni alacağım tetratex 700
    iç filtre 1200 litre debili 800 litre debili iç filtre
    dekoratif antalya kayaları
    silis kum

yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Akvaryum işini bir hallet , o boyutlarda beslenebilecek tür önerileri çok olacaktır ;)

Sabırsızlıkla yeni yapılacak akvaryum resimlerini bekliyoruz.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    akvaryum tanıtımı bölümüne açtığınız konu, tatlı su genel portalına taşınmıştır.

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Teşekkür ettim Erman abi akvaryum yapılacak fakat önemli olan benim için balıkların takaslanıp değiştirilmesi

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Kaan,inşallah ALLAH(cc)gönlüne göre verir.
    Tankı yaptıracağın yer çok önemli,çünkü hacim baya bi yüksek olacak ustalık ne kadar güzel o0lursa uzun vadeli bi tank olur.
    Benim tankımında genişliği 70 cm.Derinlik ne kadar geniş olursa malavide bi okadar güzel oluyor.
    Tankta acaba 2 dış filtremi kullanacan.Tetratec 700 tankta iş yapmayacaktır.
    İç filtrede unistar 4L ve atman f104 öneririm.Şuan tankımda unistar 4l kullanıyorum.3 yılda atman f104 kullandım.Her iki iç filtrede 2000 litre debili,ikisinden memnundum.
    Kaya olarakda Antalyanın falez kayaları yerine tanburlanmış kaya veya fosil kaya kullanırsan daha güzel olacaktır.

Balıklarda 3 veya 4 tür 10_15 adet yavru alarak koloni kurabilirsin.

Sayfayı Paylaş