1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kabuğun'dan Çıkmış Artemia Yemi ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kapan01 tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. kapan01

kapan01

İsim:
    serhan koçak
    Arkadaşlar bugün akvaryumcudan kabuğundan çıkmış artemia yemi aldım. Araştırdım biraz herkes baya bir uğraşıyor artemia çıkarmak için ben böle kabuğundan çıkmış halde satıldığını bilmiyordum, içimde bir kuşku oluştu eğer bu şekilde satılıyorsa milet neden uğraşıyor kabuğundan çıkartıp yetişrirmek için dedim sizce böyle bir şey var mı ?

Resimlerde ki gibi patet halinde aldım 50 gr miktarında, ben bunu direk suyamı atarak mı kullanacam, yoksa başka herhangi bir şey yapmam mı gerek lütfen yardım edin.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ben normal artemiayi direk atıyorum birşeye karıştırmıyorum geçenlerde kabuğu acılmış artemia vardı bir atımlık arkadaş vermişti onuda direk attım birşeye karıştırmadan Lepisteslerin var sanırım onlar çok sever bu yemi

3. kapan01

kapan01

İsim:
    serhan koçak
    Evet lepistes yavruları için aldım 4 yavru var ne kadar atmalıyım.birde bu gerçekten açılmış artemia mı, bozulma falan olmaz mı böyle

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    o konuda emin değilim çünkü ben hep canlısını kullandım ancak yavrular için canlıları kullanman bence daha iyi olacaktır. ancak elinde bundan varsa bir miktar "çok fazla olamadan çok az :)" akvaryuma atarsanız yavrularınız için iyi olacaktır. Ancak fazla atmayı yemezlerse akvaryumda kalır her yem gibi bozulabilir. Birde kabuğundan çıkmış artemia sonuç olarak ölü ve kurulmuş canlılar ancak protein düzeyi yavrular için iyidir.

Ayrıca benım kullandığım artemialar http://www.otuz.com/product_info.php?cPath=9405&products_id=312274 bu linkte bulunan artemiaları cıkartıp atıyorum bunuda kullanabilirsiniz.

5. kapan01

kapan01

İsim:
    serhan koçak
    Aldım ama daha atmadım hiç artemia'dan bi öğrenim dedim ne olur ne olmaz, kabuk çıkartma işi bana göre değil ilk baş sordum alırken ben nasıl çıkartacam bunu diye bu çıkmış hali dediği için aldım ama işte başka bi şeyde karıştırmak lazım mı bet şişede falan

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Yok lazım değil sonuçta kabukları acilmiş :)

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Artemia yemini bir kere arkadaşım almıştı ama ben 23 yavru lepistes için ne kadar kullanmam lazım ve nereden bulabilirim ?

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Sayfayı Paylaş