1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kafa motoru tavsiyeniz nedir

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde tequiero tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. tequiero

tequiero

İsim:
    mustafa kumkale
    Sump dahil 450 lt bir akvaryum için ne kadarlık bir kafa motoru almak gerekir

2. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Ben olsam en az 12.000 lik kafa motoru kullanırdım.

3. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Ben kaya kumu çıkarsam, 450 lt ye Jebao dct 4000 kullanıyorum, yetiyor. Ama ful güçte çalışıyor. 6000 veya 8000 alıp az güçte çalıştırmayı tercih ederdim. Motorun da ömrü uzuyor diye biliyorum.

Ontheway bunu beğendi.
  4. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    ben net 350 litrede Jebao 10000 i düşük güçte çalıştırıyorum. Hem ses çok az, hem de yıpranmıyor.

5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ben yüksek akıntı sevdiğim için 12000 den şaşmam ama 6000 veya 8000 de gayet yeterli olur

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoparın dc motorunu kullanıyor bir arkadaşım bir sene civarıdır diyebilirim, 5 ton ve 10 ton olanları var. 45 w ve 85 w max güçleri bu güne kadar güç kaybı vs olmadı diyor. Gördüğüm kadarıyla sorunsuz ve sessiz. Fiyat 250 tl idi 5 tonluk olanın .

7. tequiero

tequiero

İsim:
    mustafa kumkale
    5 tonluk hopar yeterlimi çünkü diğer yazanlar çok daha yükseklerden bahsediyorlar bu arada herkese teşekkür ederim söylemeyi unuttum

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Motoru beğendigim için tavsiye niteliğinde bulundum.

9. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    5 tonlukta işinizi görür tabii ki, fakat su ne kadar çok sirküle olursa o kadar iyi olur diye düşünmekteyim. Sonuçta ps den ne kadar fazla geçerse su, ps o kadar hızli ayrıştırır sudan.

10. dekapenta16

dekapenta16

İsim:
    Murat aydn
    5000 den aşağı yapma markayıda iyi seç watına dikkat et fazla elektrik harcamasın :)

11. Collector

Collector

İsim:
    Yağız
    Tank kurarken bu şekilde kurmamanız gerekli neye göre 4000 neye göre 10000 neye göre 8000 bu şekilde olmaz öncelikle ne tarz bi tank kurucağınza karar vermelisiniz sps veya marin tanksa yüksek debili bi basma motoru gerekli nps,lps,anemon gibi türler için biraz daha düşük debili bi basma motoru gerekli hedef belirleyip o hedef doğrultusunda en doğru adımları atmak gerekli büyük herzaman iyidir diye bişi yok

YMR_AY ve Apolim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş