1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kafa motoru

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde suret tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Selam...

Bir işe yarayıp yaramayacağını bilemediğim sonucunu da kestiremediğim ama denemeden de duramayacağım bir proje için kafa motoru lazım.

Bu motorların karakteristik özelliklerini sump içi performanslarını az çok kullandım gördüm ama bir tek şey denememişim, deneyen varsa bilgi verebilir mi? Bu kafa motoruna 7-8 metrelik bir hortum takıcam. Hortumun çıkışında da malesef çapı küçülek. Aslında bu sebeple basınç artacak.

Kafa motoruna giren borunun çapı 5 cm ise borunun diğer ucu 3 cm gibi bişey olacak.
    Buna göre uyduruk ucuz ikinci el atman kutman bişey alsam denesem ortaya ne çıkar? Bu motor bu suyu basar mı yoksa fenalıklar basar kendini yakar mı?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    7-8 metre yukarı basacaksa bunu başarabileceğini tahmin etmiyorum bu tip uyduruk motorların, yatay düz bir satıhta basacaksa olur. Su boşaltırken 15- 20 metre hortumla tankı boşaltırdım ama hortum yere yatay durumda.

suret bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş