1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kafam Karıştı Fikirlerinizi Bekliyorum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde SfenkS tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Arkadaşlar kolay gelsin dün bir arkadaşımdan akvaryumunu ve malzemelerini satın aldım Malzemeler:
    • dolphin c-1600
    • aquamagic tu-01
    • İç motor
    • Hava Motoru
    • Isıtıcı
    • Kaya ve Silis kum
    • 104*44*50(h) akvaryum ve sehpası
    Fiyatı makul geldi ve aldım ama akvaryumu resimde gördüm ve okey demiştim. Elimdeki 40lt bitkiliyi bu akvaryuma taşıyacaktım fakat gelince baktım ki silikonu çok bol kullanmışlar ve köşeler bir garip duruyor. Silikonu saklamak için de köşebent kullanmışlar ama pek hoşuma gitmedi. Diyorum ki komple akvaryumu söküp yeniden silikonlasammı? Nasıl olur, mantıklımı , yoksa köşebentleri mi değiştirsem ya da başka bir şey fikiklerinizi bekliyorum

2. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Dostum silikonu sen ne kadar iyi çekebilirsin bilmiyorum hali hazırdaki silikonu söksen bile yinede içinde kalıntılar olacaktır. Kullanacağın köşebentlerin ebatlarını büyütürsen bu seferde akvaryumda daha büyük köşebent kullanacağın için göze hiç de iyi hitap etmez...Eğer akvaryumu kendin söküp iyice temizleyebilirsen yeni silikonu o zaman çekersin kalıntı olursa balıklar onları yemeye başlıyor ama kalıntı bırakmadan yapamazsan bence bir ustaya yaptır,benim fikrim bu şekilde.

3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Faik bey merhaba. Köşebentlerin olması avantaj. Silikonu kazısanız bile camlar dağılmayacaktır. Maket bıçağıyla silikonları kesip kaldırın, artıkları da iyice kazıyın ve yeniden silikonlayın. Sıkıntı olmaz. Aynı işlemi benzer akvaryumda yaptım, sızıntı vardı. Şimdi sapasağlam kullanıyorum çok şükür.

4. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Muhammed bey tam anlamadım siz de komple söküp yeniden toplayın diyorsunuz değil mi?

5. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    İşte ben yapabilir miyim yapamaz mıyım emin değilim daha önce 60 lt lik bir tank için yapmıştım söküp tekrar yapıştırmayı ama o bekar evimdeydi ve bu kadar büyük değildi. Dediğiniz gibi köşebentleri büyütürsem de hoş olmayacak...

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Valla Faik kardeşim iş alırsın başına el becerisi önemli yapabilirsen başla yoksa güzel bir dekoratif köşebent al dön derim. İçinin güzelliği köşebentleri kapatır merak etme.

7. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Başka bir forumda da şöyle bir cevap geldi bana mantıklı geldi ama ne dersiniz
    Silikonu sökmek ve camdan temizlemek tahmin ettiğiniz kadar kolay olmayabilir.
    taban silikonuna dokunmayın , yan cam dik birleşim yerlerini jiletle , jileti 2 cam arasına kaçırmamaya dikkat ederek kazıyabilirsiniz.

Kazıdıktan sonra da köşebentleri kadırsam ve içerden düzgünce 4 köşeye silikon çeksen ne dersiniz

8. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    bu olabilir ama kaçırmamaya özen göster ve muhakkak su basmadan önec bi kontrol et bir yerde kesinlikle açıklık kalabiliyor silikonu çektikden sonra parmağını ıslatıp düzeltme işlemi yapki aralarda da açıklık kalmasınve daha düzgün görünsün ama riske etmemek içinde içine köşebent koyabilirsin ve riski en aza indirgemiş olursun

SfenkS bunu beğendi.
  9. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hayır Faik Bey komple sökün demiyorum. Aksine köşebentler olduğu için camları dağıtmadan bu işlemi daha kolay şekilde yapabilirsiniz diyorum. Sadece parmakla çekilen üçgen formundaki silikon uzantıları kazıyarak yeniden silikonlayın. Zor bir iş değil.

SfenkS bunu beğendi.
  10. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Kenardaki silikonları iki cam arasına girmeden komple temizledim maket bıçağı ile iyice temizledim camları silikondan camlatın içini dışınu da güzelce süngerle temizleyip kurutup silikon çekeceğim yeniden köşelere. Silikon kurutunca köşebentleri de sökeyim diyorum ne dersiniz sorun çıkarmaz bana köşeler değil mi köşebent olmadan. Su basmadan önce tabi ki banyoda test yapılacak ama ileride felan açma olmaz değil mi içeriden güzelce silikonlayınca

11. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA

Dostum köşebentler dışarıda ise dışarıda ki köşe bentleri sakın sökme onları hemde sağlamlığı artırırsın hemde güvenirliğini ama içeride köşebent varsa onları kullanmana gerek yok temizce silikon çekip bırakabilirsin.

12. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Ama ben bu köşelerdeki silikon temizleme ve yenileme işini bu köşebentlerden kurtulmak için yapıyorum. Silikonları kazıyayım güzelce tekrar silikonlayayım sonra da köşebentleri sökeyim demiştim ya

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvarumdan bir foto atsaydın bakardık bir köşebentler nasıl duruyor. İçi güzel olduğu zaman dışı zaten pek ilgi çekmiyor yorlmazdın hiç olmazsa.

14. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    Şu anda evdw değilim gidince foto atarım ama bana balıkçılardaki alabalık tankı gibi hissetririyor yaa bu arada camlar 8mm lik cam

15. SfenkS

SfenkS

Yer:
    Bitlis
    İsim:
    faik demirdiş
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Köşebentler bunlar sadece yanlardakileri sökeceğim alt ve üsttekiler duracak ne diyorsunuz sorun olur mu acaba

TencoMelih bunu beğendi.
  16. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Eloksalli kösebent kullanildigi icin sana alabalik tanki gibi geliyor ama sen yanlardaki kosebentleri sokup iyice temizle yerine sifir hizasinda yeni kosebent koy icinide guzelce dizdigin zaman sevmeye baslayacaksin kolay gelsin simdiden

SfenkS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş