1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kafasız Yunuslar

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Rador tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Merhabalar...

Aklıma bir soru takıldı.Bende yunus var biraz küçükler.Kafaları yok ama sadece yunus deniliyor.Şahsen ben çok seviyorum ama sanırım böyle türler kırma diye adlandırılıyor yada başka birşey mi ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Kafasiz ( horguc ) dediginiz yunuslardan gonulsuz olmussunuz ancak baliklarin kucuk oldugunuda belirtmissiniz. Yunuslar belli bir yasa gelmeden hoguc cikarmaya baslamaz. Baliklarin kirma oldugunu bilerek mi aldiniz ve baliklarin kirma oldugunu nereden anladiniz ? Fotograf eklerseniz iyi olur.

3. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Kafasız Yunuslar

Ya kırma mı diye sormuştum da fotoğraf ekleme şansım yok.Pek bir bilgim olmadığı için soruyorum.Ama tıpkısının aynısı fakat biraz büyümüşü olan beslediğim balık ; [​IMG]

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Bu şekilde anlamak çok zor. Balıklarınız kavruk kalmış olabilir veya sahiden kırma olabilir, balıkları yakından fotoğraflamanız gerek. Eğer 10cm üzerine çıkmışlarsa zaten başlaması gerekir hörgüç yapısının.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Teşekkürler Murat, ben kırmaya benzetemedim. Kavruk kalmış olabilirler veya soy bozukluğu olabilir.

7. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Kafasız Yunuslar

Ya bütün akvaryumlarda var bu yunuslardan.Nesi kırma anlayamadım ? Neredeyse bütün akvaryumcularda var bu ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Kırmadan ziyede genel anaçların durumlarıyla yani bir anlamda soy bozulması olabilir. Mesela balıkların hepsi kavruk anaçların yavrusu oluyor ve onlarda yavruluktan itibaren kötü şartlar yanında iyi beslenmiyorlar. Bu durumda sağlıklı bir ırk oluşmaz.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kafasız Yunuslar

Hörgüç ? Abi nedir bu hörgüç devemi bu ? haha:

Ümit, verdiğin resim sanırım temsili? Yani senin balıklarının resmi değil sanırım ? Balığı görmeden hernekadar verdiğin resme benzeselerde sağlıklı bir yorum yapamayız. Bu yüzden balıklarının resimlerini eklemelisin. burda:gif Ancak şunuda bilmeni isterim her kafasız yunus kırma değildir. ;)

İncelemeni tavsiye ederim.

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t1951.0.html

Sevgiler.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Horguc ifadesi sadece bel hizasindaki cikintilara denmez. Sirt horgucu ve bas horgucu olarak bolgeleri degisir.:D nasil ifade edeceksin Turkce olarak, baligin anlindaki cikinti, balik kafasindaki tepecik ? :D

11. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Kafasız Yunuslar

:F :F :D :D Temel abi çok komiksin ya haha: haha: Yani ben size soruyorum ki kafasız yunuslara sadece ''YUNUS'' mu deniyor yoksa daha farklı bir şey mi?

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kafasız Yunuslar

Yunus yunustur Ümit. Kafalı kafasız diye yunusa başka isim verilmez. (Tabi ben kafasız yunuslara karga diyorum o ayrı :D )

Tabi kafa yapmayan yunus varyeteleride vardır. Örneğin malopa gibi. En güzel kafa yapan varyete ise ntekete dir. İyi ortamda tek tür büyütülürse ve geniş hacimli akvaryumlarda sık su değişimi ile beslenmişse mükemmel kafa yaparlar.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kafasız Yunuslar

Şimdi anladım konuyu , evet kafası olunca yunus oluyor. Kafası olmayanlar tavada buğlama. :F :F

14. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    Kafasız Yunuslar

Valla yunus denmesinin sebebi kafadaki çıkıntı+ mavi renk olduğu için bence yunus denmez:)kafasız yunus diyebiliriz :)

M.D

15. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Kafasız Yunuslar

Konu biraz amacından çıktı sanırım haha:

Sayfayı Paylaş