1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kahverengi Tortu problemi Var

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Özgür Cihan KISACIK tarafından 1 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Tankcığım 70 litre.6-7 kğ canlı kaya zeminde ise 0,5 ila 10 mm mercen kırığı kum var. Rio marka 110 Galon/saat prtn skmr askı tipi.1000 L/saat şelale filtre kullanılıyor. Prtn skmr içinde Haqos aktif karbon kullanılıyorAydınlatma 12, 13 saat, samsung pwr led , programlnbilir Rgb li. Atlas akvrymdan bilirsiniz zatan mlzmyi sizler..Aralıkta akvaycdn aldığım su ile kurum yaptım.30-40 gün kadar cycle bekledimBirkaç parça pod ve deniz minaresi ortaya çıkınca ocak ayonda 2 plyç ekledim.nisanda biri öldü.bi tane daha aldım.eski blğı döverek öldürdü.pazar günü bi plyço bi sarı kyurk damsel aldım şimdi iyiler.bu süreçte arasıra dipteki tortuyu çekmek zorund kaldım.yemi az atsamda önünü alamadım.sera nitrivec kullandım uygun dozda.20 gun kadar iyidi.yine başldı. Sorunun bakteri ile populayonunun azlığından öldunu düşundüm.ReefflowersBakteri feeder kulladım.gün aşırı 3 ml . Sorun azaldı / 50 ama bitmedi.tank ytk odamda seyrı güzel.bu nedenden gecaleri 8 saat kapalı kalıyor. Mavi renkte yani.Direk gün ışını bir tek pazar ev temizliğinde görüyor güneyden.temiz Forumda ve bazı yerlerde temizlik ekibi tabirini görüyorum. Bu tortunun önüne geçmek için temizlik ekibi uygun ve etkili olurmu? Ek tedbir ne olabilir??

Ekli Dosyalar:

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki conch iki snail alın temizlik ekibi olarak, yosunları tüketmede faydası olur. Elektric blue hermit te aabilirsiniz bir adet.

Gece ay ışığı oarak bir aydınlatma kullanıyorsanız çok fazla olmasın aydınlık canlılar rahatsız olur.

3. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Ben akvaryumuma bakteri kültürü ekleyince yerdeki tortular yok oluyor çünkü bakteriler onları tüketiyor akvaryumunuzda bakteri popülasyonu az olabilir.

4. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Aslında benda da hata var galiba,bakteri kültürü yerine bakteria feeder veriyorum.kültürün ucuz olanı varsa alayım mecburen. Ayrıca conch ve snail canlılarının ileride iki üç balık daha eklememe bi engeli olurmu ki? Canlı yükü açısından fazlalık yapar mı ?ilgilendiğiniz için sağolun arkadaşlar.

5. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Size tavsiyem suan conch ve snail koyun fakat suan tortu sorununuz varken balık eklemeyin bakteri kültürü olarak sera nitrivec i tavsiye ederim.

6. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Denedim onu iyi oldu.ama o su düzenleyic, ani nitrat yükselmelerinde
    kullanıldığnı okudum üstünde. Yani bana sizlerinde kullandığı ampul şeklinde bakterinin kendisi gerekli.

Erdo15 bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sera nitrivec tuzlu suda ise yaramaz, aktif karbonu çıkarın filtre icinden sonhra bir su değişimi yapin. Su değişimleri haftalık rutin olsun. Temizlik ekibi alın yukarıda dedigim gibi. Sera marka alışkanlığını tatlı suyla beraber bir kenara bırakin.

Bu şekilde rutin su değişimi dışında baska bir şeye ihtiyaci yok akvaryumunuzun.

Özgür Cihan KISACIK bunu beğendi.
  8. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Tamam temizlik ekibi alınacak. :) nitrivecin yeni çıkanı var piyasada hem tatlı hem tuzlu su için yazıyo usttnde. zaten ilaç veya doğal olmalan şeyer taraftarı değilim kullanmamak lazım. Bende ki bana göre deli cesareti hiç akvaryumum olmadı daha önce direk tuzlu suba daldım.çünkü çok zengin bi dünya.. karadaki mucize arılarsa denizdeki mucizenin adı da KOMPLE DENİZZ bence :))

veysel bunu beğendi.
  9. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Hatta o gördüğün şelale filtre borusuna gıcık oluyorum.plastk dıye.yıllık iznimde camını bulmaya çalaşcam.

Sayfayı Paylaş