1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kalın kum yatağı sistemi ile Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde okan058 tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kalın kum yatağı sistemi ile reef kurulumu

Ellerine sağlık Okan, ay ışığı baya aydınlatıyor gördüğüm kadarıyla. Videoda bir ara blue tang damseli mi kovalıyordu sert şekilde bana mı öyle geldi ? Zaman içinde su daha da oturacak inşallah. Balıkların keyfi yerinde ama akvaryumun yeni oluşu ve balık sayısı az olduğundan içindekiler çok tedirgin görünüyor. Videoları hazırlayıp paylaştığın için teşekkürler. em34:

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Temel abi videolardan birinde palyaçoları çektim o sırada arka camda oluşan yeşil yosunların farkına varmışındır inşallah o yosunlar için ne yapmalıyım her geçen gün dahada çoğalıyorlar sonra yerinden kopup akvaryumda bir oraya bir buraya salınıp duruyorlar ...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sakal yosunu oluşmuş akvaryumda. Bundan kurtulmanın yolu su değişimi ve kh değerinli yükseltmekle mümkün. Sanıyorum kuyu suyu ve aydınlatmada sebeb olabilir. Zaten sana yazdığım gibi tabanda kahve rengi alg oluşumu var. Bu toplam bir tepkidir. Silikat yüklemişsin akvaryuma. Acele etme periyodik su değişimiyle kaybolur. Mercanların keyifsiz olmasıda bundan olabilir.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam abi haftalık ne kadar değişim yapayım . Akvaryum sumpla birlikte 300 lt ...

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Okan bu tangmi sorunlu olan ,adaptasyon yaşayan bence akvaryumun hakimi olmuş, yosunlar için fosfat filitresi yapabilirsin, balık alabilirsin,t8 lerde kullandığın balansların elektronik olması gerekli daha fazla verim almak için, su değişmini 15 günde bir % 10 yapman yeterli :heyo:

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Valla Teoman abi bule tang çoşmuş durumda dün yanına yellow tang ve 2 adet damsel ekledim akvaryum cıvıl cıvıl oldu . Yellow yosunları yemeye başladı ...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı uğurlu olsun Okan yellow tang. naz: İki gün önce biz de Teoman abi ile biraz gezelim dedik. Dönerken bir baktım 1 ad. imparator angel yavrusu, 1 ad. Long Nose Butterfly Fish, 2 ad. panda nemo, 2ad. blue damsel, ad. Chaetodon Bennetti almışım. dön:gif

Yellow tang fotoğraflarını bekleriz Okan. :basardim:

9. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam abi en kısa zamanda ekleyeceğim . Sadece sırada flame angel kaldı blue tang ve yellovun yanına çok yakşacağını düşünüyorum ?

10. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Temel abi bir alemsin.Bizde bir bakarız 100 litreye aslan balığı atmışız :D

11. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Kayaları ve dekoru çok beğendim ;)

12. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Hasan hocam birazda olsa beğenini almak hoşuma gitti :) teşekkürler

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bakım düzeyini biraz artırarak 100 litrede beslenebilecek aslan balığı var zaten Okan. Hem de çok güzel bir kırmızı bir rengi olan ve 10 cm cıvarı büyüyen bir türü.

14. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Aman abi istemez nemolarıma bişey yapar bende onu kalgallara atarım montz: . Ben değil zaten Oğuz kardeşimiz beslemek istiyor :)

15. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

E iyiymiş ya bunu mu alsam. :basardim:

16. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Yakıcı kolları olan aslan balığı türü bu sanırım.100 litre akvaryumda beslenirmi bilemem ama canlı balık yiyor karides vermek lazım.Kuru yem zamanla alıyormu bilmem. :bilmem: Beslenme biçimi suyu kirletecek türde bakım iyi olmalı bencede. super:gif

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Arslan balığının yakıcı olan daha doğrusu zehirli olan sırtındaki dikenleri,onları savunma aracı olarak kullanıyor (en azından benim akvaryumdaki orfoza karşı) resimdeki kırmızı olan arslan balığı fazla büyümüyen bir tür ,haraketi sevmeyen,bir köşede sürekli yatan sadece acıkınca dolaşmaya başlayan kısaca tuzlusu diskusu diyebileceğim bir balık :heyo:

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teoman abi aslan besleyen ve sana almaman yönünde tenkitte bulunan biri olarak sormak istiyorum, hakikaten düşüncen nedir bu balıkla ilgili ? Beslemek isteyen arkadaşlara öneriyormusun ? .8.

19. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Temelim üç gün yemek vermezsen cama geliyor şaklabanlıklar yapıyor zannediyorsun ama öyle değil balık benim görüntüme geliyor ,yemi aldıktan sonra tekrar kayıp ,ama nedeni benim arslan balığını kuru yeme alıştırmam olabilir lepistes yada ufak japon balığı ile besleyenlerde sorun yok youtube'de izliyorum canlı balıkların arkasından yetişip vantuz hareketiyle balıkları çekiyor biraz daha hareketli .Öneri konusuna gelince en azından bir kere beslenmeli diye düşünüyorum . :heyo:

20. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Damsel ve iki palyaço beslesem dedim haddini bil dediler sen işçisin dediler neyine senin senin deniz otur japon besle dediler .

İnadına reef smiley18.gif

Video cep telefonuyla çekildiği için sadece videonun kalitesi düşük yanlış alşılmasın :)
    İzlesene.com : Video - yellow

Sayfayı Paylaş