1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kalabalık canlıdoğuran akvaryuma "Eheim 2227"

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde aykılıç tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. aykılıç

  aykılıç

  Mesajlar:
  63
  İsim:
  SELÇUK KARTAL
  Bi arkadaş eheim 2227 dış filtreyi uygun fiyata vereyim diyor. 300lt canlıdoğuran akvaryuma nasıl olur? Duyan bilen arkadaşlarım var mı?
   
 2. themurtt

  themurtt

  Mesajlar:
  54
  İsim:
  GÖKSEL DERİNPINAR
  Bahsettiğiniz filtre 500-550 lt. lik akvaryumlar için uygundur. 300 lt. lik bir akvaryum için 2227 çok fazla gelir. Su sirkulasyonu fazla olacağı için de balıklarınız büyük bir ihtimalle rahatsız olacaklardır. Bence akvaryumunuz için en uygun filtre Eheim 2215.
   
 3. Neverlander

  Neverlander

  Mesajlar:
  2.908
  İsim:
  Abdullah Üüzümcü
  Selçuk Bey,

  Almayı düşündüğünüz filtre akvaryumunuz için uygundur... Su sirkülasyonunu düşürmek için filtreye elyaf ilave ederek debiyi iyice düşürebilirsiniz... Bu bağlamda sorun yaşamazsınız...
   
 4. themurtt

  themurtt

  Mesajlar:
  54
  İsim:
  GÖKSEL DERİNPINAR
  Karar sizin tabii ki. Ama epeyce bir elyafa ihtiyacınız olacağı kesin :)
   
 5. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.301
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Elyafta kurtarmıyor, su geliş musluğunu kısmak zorunda kalıcak. :) Olcay hocamın verdiği taktiği uyguluyorum bende , aksi takdirde akvaryumun içerisinde hatırı sayılır bir fırtına oluyor..
   
 6. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  320
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Su çıkış kısmındaki delikli adaptörün çıkışlarını akvaryum tarafına değilde cama doğru verirseniz herhangi bir sirkülasyon sorununuz olmaz. Su cama çarptıktan sonra yavaşlayacak ve sorun çıkarmadan akvaryuma katılacaktır.

  Asıl sorun çıkış değil filtre girişi olacak. Bu tipteki güçlü filtreler tüm yavruları çekebilirler. Akvaryum giriş borusunun ucunada tül tarzı yavruların geçemeyeceği birşey koyarak bu sorunu giderebilirsiniz.
   
 7. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.301
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Mecit abi eğer tanka göre yüksek debili filtre alınca cama bile çevirmen çok bişey farkettirmiyor.. Tazyikten bitkilerin hepsi yan yatıyor vede balıklar sanki boğazda yüzüyormuş gibi akıntıyla mücadele ediyor.. Her yolu denedim yok yani musluğu kısmaktan başka çaren yok.. pişman:
   
 8. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Fülüt gibi bir aparat var, filtrenin debisi ne olursa olsun o aparat kullanıldığında akıntıyı kesecektir bir kenara, cam dibine sabitlendiğinde akvaryum sakin sakin filtreleniyor
   
 9. radenko

  radenko

  Mesajlar:
  314
  Fiyatı uygunsa kaçırılmıyacak bir fitre yıllarca sorunsuz kullaırsınız bence kacırmayın. Debi problemide yaşarsanız bunu önlemenin yolları var arkadaşlarda açıklamışlar mutlaka bu problemde çözülür.
   
 10. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Bencede uygunsa kaçmaz, yüksek debi düşürülür, düşüğü yükseltemeyiz iş görür bencede
   
 11. rappier

  rappier

  Mesajlar:
  320
  İsim:
  Mecit BAĞCI
  Volkan benim lifetech ile bende benzer sorun yaşamıştım. Balıklar akıntı ile uğraşmaktansa akvaryumun nispeten daha az akıntılı ufak bir bölümünde yüzmeye başladılar. Sonrasında flüt kısmını cama çevirdim ve akıntı sorunu tamamen ortadan kalktı. Cama çarpan su direk cama paralel şekilde aşağı ve yukarı hareket ediyorlar. Bu esnada pompanın gücünden dolayı oluşan basınç kırılıyor. Akvaryumun dibine ulaşana kadar basınç sorunu ortadan kalkmış oluyor.
   
 12. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.301
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Valla bende o flütvari aparat takılı ve yan cama dönük olduğu halde akıntıyı kesmedi.İçerde muazzam bir akıntı vardı.Demekki benim tanka bayağı fazla gelen bir filtreymiş neyse muslukla hallettik.. Fazla debi göz çıkarmaz ilerde illa ki lazım olur ilkesiyle muslukları kısma yoluna gittik :) Koca akvaryumun sadece belli bir kısmında yüzen balık keyif verir mi Mecit abi sorarım size öp:
   
 13. RuPTuR

  RuPTuR

  Mesajlar:
  1.483
  İsim:
  Cem
  Şu an dolphin c700'ü 60 litrelik tankta kullanıyorum,musluklar işe yarıyor :)
   
 14. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Konuya ben de dahil olmak istedim. gizli: Bence filtreyi almalısınız, filtrenin güçlü olması her zaman artı bir avantajdır. Canlı doğuranları belki güçlü sirkilasyon yorar doğrudur, ancak normal güçteki bir dış filtre asla bunu yapamaz. Debiyi düşürmeye bile gerek yok bana göre.

  Saygılar...
   
 15. aykılıç

  aykılıç

  Mesajlar:
  63
  İsim:
  SELÇUK KARTAL
  cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar..
   
 16. auctor

  auctor

  Mesajlar:
  3
  Benim 200 lt canlı doğuran akvaryumumda Eheim 2226 var ve aldığım günden beri sorunsuz çalışıyor , iyiki almışım :)
   

Sayfayı Paylaş