1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kalsiyum Çökelmesi Nasıl Düzelir?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ersin tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Oluşumlar tam olarak nasıl? Ca çökertecek bir oluşum ne varki tankınızda?
    Anlattıklarınızdan benim aklıma iyi yıkanmamış kum ve kayaların tortusu camlara yapışır o geldi.Ps bu süreçte çalışıyor mu ve herhangi birşey topluyor mu?

ersin bunu beğendi.
  2. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Kumu gayet guzel yıkadım Kaya girmeden önce Bu olsum vardı zaten Kayalar girene Kadarda Ps çaılısıyordu ve ps suan birsey toplamıyor Kaya buna bi etken olmadı yanı

Çözüm herhal suyu boşaltmak yeni bir tuz almak guzel bi ro cihazı akvaryumudaa yıkamak

Beyler sistemi baştan kuracam bana yardımcı olurmusuz başta bi artıma sitemı Sonra tuz olrak ne onerirsiniz

3. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Bu durumda ne yapmam lazım

Tahmininiz çok doğru hocam az önce tuzla ılgılı hepsini okudum tamamen suyla alakalı su sert olunca kalsuyum çökelmesi oldu benım acılen bi ro cihazı almam lazım

Aqualine-pompali 8 aşamali 109748376 nasıl arıtma sistemi için?

4. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Bugun Eve Gidince ilk iş suyu Boşaltmak Akvaryumu temızlemek Simdi Ro Cihazı Sipariş ettim .Tuzu REd sea coral pro sipariş ettim İnşallah bundan sonra sorun ysamam Hakkaten deniz akvaryumu uzun zmandır kurmayı planladıgım bırseydı ama her ıste bı hayır vardır hesabı canlı lar suyun ıcıne gırdıkten sonra bu tur problemler ysamaktansa bolesı ıyı oldu dıyelım Herkeze yardımlarından dolayı tesekur ederım kusura bakmayın sızı de yordum allah razı olsun

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dediğim gibi damacana suda bu problemi yaşadım hepsi birleşince bu şekil çökme meydana geliyor.

6. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    sizdemi aynı problemı yasadınız peki hocam ben dun suyu bosallttım akvaryumun ıcını pek temızleyemesemde biraz sildim taşları çıkardım tekrar taşları yıkayacam yanlız bu su basma motoru ısıtıcı bunların ustu kireç taşıyla kapı bunları rahat nasıl çıkarırım

7. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    sirkeli suda bekletmem lazımmı yoksa dırek sungerin uzerine sırkeyı dokup sileyımmı

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben bu kadar büyük yaşamasam da ilk kurulumda yaşamıştım bu şekil kireç çökmesi ilerledikçe kurulum kendiliğinden ve silme ile kayboldu. Mahir yazmış zaten bende tekrarlayayım sirke.

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.Kayalara yapacağınız işlemleri direk musluk suyuyla değil kaliteli damacana su yada ro su ile yapın.

10. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Abi valla çok yardımcı olduz tuzzuda değiştim red sea pro iyiimi bide ro cihaz aldım 8 kademeli cuma veya cumartesı gunu akvaryuma tekrar sıtart vereyım

11. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    Saolun hocam tesekurler ro cıhaz gelsın yapacam

12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu ro cihazını nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?
    Tanklarımızda silikat reçinesinden sonraki filtreleri kullanmayız, onlar suyu içimlik hale getirmek için tatlandırıcılar içerir.

Montimahir bunu beğendi.
  13. ersin

ersin

Yer:
    Elazığ
    İsim:
    yalçın
    (1. Aşama) 5 Mikron Tortu Filtresi: Sudaki çamur, pas ve kum partiküllerini 5 mikron a kadar arıtır.

(2. Aşama) Blok Karbon Filtre: Klor ve organik kimyasalların yüzde 99 unu tutar. Suyun tadını, kokusunu ve rengini iyileştirir.

(3. Aşama) 1 Mikron Tortu Filtresi: 1 mikron mertebesindeki arıtma kapasitesiyle membranı korur ve verimliliğini artırır.

(4. Aşama) Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) Membranı: Yüksek kaliteli ters ozmoz membranı suyun sertliğini ve suyunuzda bulunabilecek kurşun, baryum, krom, civa, sodyum, kadminyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum gibi kirletici maddeleri arıtır.

5.AŞAMA POST CARBON FİLİTRE: Suda bulunan klor,renk,tat ve koku veren eriyik gazlar,artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır.Bu aktif granül karbon filtre yüksek performansı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorun, koku,organik kirleticiler,böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

6 AŞAMA MİNERAL FİLİTRE: Mineral filtre temiz su niteliklerini geliştirir Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için bu mineraller gereklidir.Bu Minera filitre sonrası su insan bedeninin sağlıklı gelişimi için gerekli mineralleri mükemmel ve dengeli bir oranlara sahip olur.

7.AŞAMA ALKALİN FİLİTRE: Alkalin filtre Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum gibi toplam 10 çeşit mineralden oluşup suyunuza doğal anyon ve katyon minerallleri katar. Özel olarak seçilen mineraller aynı zamanda suyun pH seviyesini 7.0 ila 8.0 arasına yükseltir. %100 doğal içeriği ile Alkalin filtre suyunuzun mineral ve pH seviyesini optimum seviyede tutar.

8.AŞAMA DETOX FİLİTRE Detox filtre suyun 2 mikrometre olan doğal titreşimini kullanarak dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizer. Suyun molekül yapısını küçülterek hücre emilimini maksimum seviyeye çıkarırken, biriken toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Detox özellikli su ayrıca hücre rejenerasyonunu hızlandırırak enerji verir ve dinçleştirir.

benım aldığım arıtma cıhaznın özellıklerı bunlar kaçıncı kadmeye kadar kullanayım

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    6,7,8 içme suyu için 5. aşamadaki açıkçası ne için bilmiyorum, onun yerine biz silikat reçinesi kullanıyoruz.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben evde hem içme suyu hemde akvaryumda kullanıyorum 4 aşamalı benim ro cihazı tds de 4 civarı çıkıyor. Genelde akvaryumlar için Hakan'ın dediği gibi kullanılıyor ve sıralanıyor ro cihazları.

Sayfayı Paylaş