1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kalsiyum Reaktörü Kullanımı Bilgiler

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Almanlık böyle bir şey olsa gerek :)

İch bin ich bin :):)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
    Montimahir, harfuzmani ve Alparslan bunu beğendi.
  2. smyrna

smyrna

İsim:
    Evrim BAYKARA
    Merhaba;
    Aslında benim için şu anda çooook uzaklarda ilgilenilmesi gereken bir konu. Fakat nedir diye okurker sardı son sayfaya geldim :D
    Kolay gelsin...

Okurt ve Montimahir bunu beğendi.
  3. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
    Selamlar konuyu hortlatmış olacağım ama :) reaktöre mg desteği için 10% dolomit koysak ve tercihmizi de süs taşı olarak satılan şu taşlardan seçsek sorun olur mu acaba?
    http://www.tasyap.com/dere-tasi.html

4. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Renkli taşlar kesinlikle olmaz, o net. Çünkü asidik ortamda çözünmeye başladıklarında Bünyelerindeki Ca-Mg haricinde rengi oluşturan metal-mineral'de salınmaya başlayacaktır ve bu çok büyük risk. Beyaz dolomit ise denemek lazım. Her taşın içeriğindeki mineral dengesi bir olmaz. Sırf dolomit diye eklenen taş yeterli Mg artışı sağlamayıp boşa enerji sarfiyatına ve reaktörün verimsiz çalışmasına sebep olabilir. Ya da belki bu taşları 6,2 gibi bir pH değerinde eritemeyebilirsiniz de. Benim gördüğüm Mg taşları daha kırılgan yapıya sahip ama bu bildiğimiz dere taşları bayağı sert oluyor.

utkukara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş