1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kamplumbağa Akvaryumu

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba saygıdeğer abi ve ablalarım;
    Şuan ki düşüncem kaplumbağa akvaryumu yapmak. Şuan 15 L lik bir akvaryum var kaplumbağalar için ama ufak geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle 60*45*20(h) boyutlarında bir akvaryum kurmak istiyorum. Akvaryumu kendim yapacağım. İlk soracağım soru bu boyutlarda camcıdan cam kestirsem ortalama ne kadar tutar, cam 3-4 mm olacak. Kuru yerleri özel olacak. Silis kum kullanacağım. Ayrıca kumun altına ısıtma kablosu döşemek istiyorum bu uygun olur mu acaba?

http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=157&urn=8517

Şimdiden çok teşekkürler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kamplumbağa Akvaryumu

Tebrik ederim kararın için. Eğer akvaryumlarını kendin yapacaksan bence projesini çizmek ve ona göre yapmak lazım. Filtre sistemini de bu projede düşünüp sisteme otomatik ve kolayca adapte etmek gerek. Düz bilindik bir akvaryum olacağına uçursun, şişirsin, patlatsın. İlk olarak bu öneri nasıl ?

Üstten baktığını düşün mesela, su diğer taraftaki merdiven gibi yerleştirilen camların en üstteki kısmına yönlendirilecek. Su aşağı doğru şelale şeklinde süzülürken filtre malzemelerinden geçecek. Bu alana paludarium tarzında bitkiler eklenebilir. Su en son kaplumbağanın olduğu bölüme temiz olarak gelecek. Suları oldukça kirlenir kaplumbağaların bu yüzden filtrasyon güçlü olabilir bu istemde.

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Kamplumbağa Akvaryumu

Sağlık yönünü iyi araştırıp kararınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Kamplumbağa Akvaryumu

Şuan kaplumbağalarım var ama artık çok geç:D

6. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Kamplumbağa Akvaryumu

o halde yukarıdaki linki okuyup dikkatli olmanızı öneririm

7. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Kamplumbağa Akvaryumu

Peki o yazdığım boyutlarda akvaryumu yapmak için camcıya kestirsem ne kadar tutar acaba?

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kamplumbağa Akvaryumu

15 liraya 60*30*30 boyutunda kestirdim. Bazı camcılar bu cama 40-50 lira bile istiyorlar... Dikkat et ;)

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kamplumbağa Akvaryumu

Benim sana önerim kaplumbağa akvaryumu kuracaksan akvaryumun büyük olması lazım çünkü kaplumbağalar büyüdükçe akvaryumun boyatlarınıda büyütmen gerek bence 85*45*45 yapmanı öneririm. ;) Bu boyut seni bir sene götürür. ;)

10. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Kamplumbağa Akvaryumu

Anlamıyorsunuz galiba ama. Benim koyacağım yerin büyüklüğü o kadar istesem de daha çıkamam...

Sayfayı Paylaş