1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kan vermenin faydaları nelerdir?

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde ORGO tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Merhabalar;
    Ülkemizde kan verme oranı azami olarak çok düşük seviyededir.Bir insan yılda ortalama 1-2 defada olsa kan vermelidir.Kan vermek sadece sizin sağlığınızı yenilemekle kalmaz,başkalarının hayatlarınıda kurtarabilir.
    Kan vermenin faydalarını kısa olsada açıklayalım;
    Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
    Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
    Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
    Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
    Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
    Kan bağışçısı her kan verdiğinde:
    AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz
    Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
    Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

Lütfen bu verdiğimiz bilgileri göz önünde bulundurarak,yılda kan verme oranınızı biraz daha arttırmanızda fayda olacaktır.Hem sizin sağlığınız açısından hemde başkalarının sağlığı açısından.

Aguila Negra, reis, Muzikopat ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bugüne kadar birkaç kere kan verdim. Aslında her sene vermek istiyorum ama şu iğne korkusu herşeyi bitiriyor.:der:

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Olcay hocam,o kadar da korkulacak birşey değil ya;)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    :D Olcay abi iğneden mi korkuyorsun ? :D:D:D

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Hocam sen çok kan kaybeden bir adamsın kolunu kırarsın elini kesersin kaza yaparsın Allah korusun. İyisimi sen kan varme sana daha çok lazım oluyor

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Varya buldunuz hemen dalga dümen yapcak konuyu.:D

Korkuyorum arkadaş ne yapayım.İğne gördümmü kendimden geçiyorum acıdığından değil ama nedir bilmiyorum.:hasta: Bileğini kes akıt kanını deseler yaparım ama ufacık iğne beni bitiriyor.Enson kan verdiğimde iki tane hasta bakıcı zor tutmuştu kolumu.:hasta: Son kaza geçirdiğimde ise bütün millet üstüme abandığı halde serum takamamışlardı.:hasta:

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Durum vahim. :D Hocam nedir bu korku ya sen ki yılların üstadısın =) .

Şaka bir yana da korku zaten açıklanamayan bir kavramdır. Korkman normal hocam.

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Kan vermek aslında iyi birşeydir,ama kişiden kişiye fark var.Bende yılda en az 2 defa kan veriyorum.
    Çok kişi ile kan verdim.Çok şahit oldum,kan verdiği gün veya bir gün sonra ayılanı bayılanı.

Sayfayı Paylaş