1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kanaryası olan varmı?

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde melike tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. melike

melike

İsim:
    melike
    Benim akvaryum dışında 1çift kanaryam ve 3tane yumurtam var naz: Yumurtalarım suan 5günlük oldu.İnşallah eğer çıkarsa 10gün sonra yavru kanaryalarım olucak.Tabi boş çıkma ihtimalide var.Kısa bir girişten sonra asıl soruma geliyim.Benim kanaryamın tüyleri birbirine yapıştı krem sürdüğüm için(kremi hastalık yüzünden sürmüştüm geçti) banyo ver geçer dediler fakat geçmedi :( Aranızda kanaryası olan biri varsa bana nasıl bu kremin etkisinden kanaryamı kurtarabiliceğimi söyleyebilirmi?Şimdi sorucaksınız burası akvaryum sitesi git kanarya sitesine yaz diye orayada yazdım merak etmeyin ama cvp gelmedi. :bilmem: Kime soruyum napıyım derken buraya yazmak geldi aklıma çünkü burda yazdığım tüm sorulara açıklayıcı ve en hızlı cvp aldım herzaman.Bunun için duyarlı üyelere tşk ederim.Acaba kanaryamın sorununun ağla:gif ağla:gif cvbını bilen biri varmıdır? ağla:gif ağla:gif ağla:gif

2. KeVoK

KeVoK

kanaryası olan varmı?

Merhaba Melike,

Benim güvercinlerim var kanaryam yok ama benim Güvercinlerimdede böyle olmuştu. Öyle bıraktım. Tüylerini yenilerken hepsi temizlendi. Öyle kurtuldu.

3. melike

melike

İsim:
    melike
    kanaryası olan varmı?

Tüylerini yazın döküyor okadar beklicekmiyim?Sence sabunla yıkasam bir zararı olurmu?Gerçi her yerde yıkamayın yazıyor ama zararının ne oldunu yazmamışlar.Sizin bir bilginiz varmı bu konu hakkında?
    sağlıklı bol yavrular dilerim.

4. KeVoK

KeVoK

kanaryası olan varmı?

Sakın sabunla felan yıkamayın. Sabun kullanacaksanızda Kuşlar için özel var onu kullanmanızı tavsiye ederim cünkü eğerki kanaryanız bunu taşımazsa (kimya maddeleri) daha kötü olabilir. Kırmızı noktalar gibi veya ağzında bakteriler oluşur. Kötü sonuçlanabilir eğer sabundaki kimyasal maddeleri taşıyamazsa.
    Su ile gitmediğine göre baya yağ oranı yüksek bir crem olmalı.
    şunu tavsiye edebilirim. Tekrar yıkayınız ondan sonra kuru bir bezle siliniz giden zaten gider kalanda kalır. Zaten Kanarya kendi kendisinide temizliyecektir. Zamanla gideceğinden eminim ama lütfen kimyasal madde kullanmayınız.

5. melike

melike

İsim:
    melike
    kanaryası olan varmı?

Walla çok saol az kalsın denicektim.Nette bulamadım zararlarını oyüzden inanmadım.Sabun nie zararlıolsunki die sonuçta pit pire vs için sprey var onda zehir var hemde kuşun üstüne püskürtülüyor.Sabun da ne var bukadar zararlı diyordum.Meğer çok kötümüş çok saol yardımın için.Erkek kanaryamın kanadında ve göğsünde ur çıkmıştı teramisin sür demişti uru alan kişi ondan sürdüm.Hala geçmedi sürekli kendini temziliyor inş. en kısa zamanda geçer eski haline gelir.Dişi kanaryamla hiç sorunum yok naz: Hatta bana şuan sürpiz bile yaptı.Yem yemek için kalktığında birde baktımki 3 değil 4tane yumurtlamış. :) İnş. yavru alırım.Bu benim ilk kanarya besleyişim yavru alabilirsem kesinlikle acemi şansı diyeceğim. :D

6. KeVoK

KeVoK

kanaryası olan varmı?

Tavsiyeme uyduğunuz için teşekkür ederim. :cicek: :cicek:
    Maşallah naz: naz: baya şanslıymışsınız ilk besleyişte hemen yavru :)

Umarım sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz. Sorun çıkmaz inşallah.

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    kanaryası olan varmı?

Ben muhabbet kuşu besliyorum. Ne zaman vitamin verme işini sıklaştırsam kuşlarım tüy dökümüne giriyor. Ama kuluçka döneminde vitamin vermek kuşları huzursuz eder ve kuluçka son bulabilir. Tüy yenilemeleri için en iyisi mevsimini beklemek.
    Ayrıca şuan dişi kuşunuz hali hazırda yumurtalara yatarken kafese fazla müdahale etmeyin derim. Sadece yem ve su vermek için yaklaşın. Her gün çitleşmeleri gerekir bu zamanlarda, rahatsız olmasın kanaryalarınız.
    Islak bir bez yardımıyla, sorunlu bölgeyi silebilirsiniz.

Teramisini nasıl sürdünüz acaba? Bu ilaç toz şeklinde değil miydi huh:

8. melike

melike

İsim:
    melike
    kanaryası olan varmı?

Tşk ederim Berfin sana da sağlıklı yavrular dilerim hem balıkların hem kuşların için :)

Ayrıca teramisin bildiğiniz sarı bir krem kanadına ve göğsüne sürmüştüm.Fakat tüm vucuduna yayıldı.Sanırım kanaryam kendisi yaydı temizlemek isterken :( Nese demek bekleyeceğiz artık başka yol yok mız mız:gif

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    kanaryası olan varmı?

Ne güzel ne şanslıyız. Axolotl, İgiuana, hamster, börtü böcek, kuşlar hakkında tecrübeli bayan üyelerimiz var. Kutlarım gönülden. :basardim: Teramisin ura ne yapar anlamadım açıkcası bu arada. .8.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    kanaryası olan varmı?

Merhaba;
    Ben hem kanarya besleyecisiyim hemde üreticisiyim :) elimd roller'ler ve gloster'ler var, ve bu yaz bayabir yavru aldım iki çifften, bir çifften 6 tane bir çiftten 3 tane aldım şuan 2 tane ötüşlü var babamın arkadaşlarına dağıttım sattım vs. Bende hiç böyle bir durum olmamıştı,hep yaz'ın ve ilk baharda banyo yatırırım vede çok severler :) bence banyo yaptırın ama şimdi yaptırmayın, kanaryanızın bir resmi varsa koyarsanız sevinirim.Umarum yumurtalardan yavru çıkar naz: Türü nedir aceba ?

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    kanaryası olan varmı?

Bu arada bende şuan 5 adet kanarya var 2 adet gloster ve 2 tane roller 1 tanede cinsini unuttum ama daha yavru yeni aldım kuşcudan çok güzel ötümlü harika makara çekiyor. aslında eski evde 20 25 e kanarya, muhabbet kuşu vardı :) belki inanmazsınız ama babamla bende hayvan hastalığı var hertürlü hayvanı eve getiririz :D yavru kedi, köpek, kuş vs, bi ara timsah bile alıyorduk :D şimdi teraryum yapıcam iguana için 110*110h*75lik hazırlıcam iguana beslicem, bi ara karga yavrusu bulmuştum kanadı kırılmıştı aldım eve getirdim balkona yer yaptım kafese filan koymadım balkon 2-3 hafta kaldı, vahşi hayvanı heleki karga bu hayvan :) resmen alıştı bize, ne zaman yemek yesek camın önüne gelirdi gaglardı ekmeği alırdı yerine giderdi gaglardı ekmeği alır yerine giderdi şuan yaşıyormu bilmiyorum ama inşallah yaşıyordur kanadı iyileştiği zaman saldık, aslında salmak istemezdim ama doğa hayvanı mecburdum salmaya :( saldım attım havaya uçtu uçtu geri bizim bahçeye geldi sonra gene attım havaya uçtu gitti. :(

12. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    kanaryası olan varmı?

Abi bildiğim kadarı ile iltihap oluşmasını engellemek için kullanılıyor.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    kanaryası olan varmı?

Teşekkürler Muhammed. toka:gif

Üretmediği bir kanatlı kuş kalmıştır bu Yavuz'un dedim aha kanarya üreticiside çıktın. Senin üretmediğin canlı var mı ? :F

14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    kanaryası olan varmı?

Selamlar .Kanarya konusunda uzman arkadaşmızın niki Sinan 1962 olması lazım ,bu arkadaşımızın Türkiye şampiyonasında dereceleri var yardımcı olabilir. :heyo:

15. KeVoK

KeVoK

kanaryası olan varmı?

Hocam bu banamıydı :D :D Zaten bayan arakadaş arıyom kimse çıkmadı Melike dışında. Onada cevap yazmamak olmaz :)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    kanaryası olan varmı?

Bir konuşun bakalım kendi aranızda bayan sayısı neden az veya neden daha az aktif oluyorlar ? Portalın neyi eksik yün örme, horoşe ilmik atma sitelerinden. :F Şaka tabi ama bence yeterli katagorilerimiz var ve tekliflerinize de açığız bayanları nasıl daha fazla aktif yapabiliriz veya hangi bölümler olmalı tarzında.

17. KeVoK

KeVoK

kanaryası olan varmı?

yav o kadar güzel konu var. Benim şahsi fikrim: benim için portalda olan bütün bölümler yeterli. Çok seviyom. Vaktim oldukça girmeye çalışıyorum. İlk neti acıtığımda portal giriyom :D
    Tabi diğer Bayan üyelerini bilmem ama bence bir bayan portalı için güzellik, diyet, bakım, yemek tarifleri eksik :D :D :D

18. melike

melike

İsim:
    melike
    kanaryası olan varmı?

Kuşlarımın tam olarak cinslerini bilmiyorum.2side hediye erkeği araştırdığıma göre cinsi gloster babamın arkadaşı hediye aldı.Dişiyide erkek yalnız kalmazsın diye annem aldı ama onun cinsini bilmiyorum.Fotolarımı yazın çekmiştim.Ozaman erkeğim çok güzel görünüyordu.Şuan tüyleri çok kötü oldu.Benim acemiliğim yüzünden erkak kanaryamda ur çıkmış.Banyo verilmesi gerektiğini bilmiyordum tüy dökümünde ağla:gif ağla:gif Urdan kurtardım.İnş. tüyleride eskisi gibi olur.Ayrıca Berfine katılıyorum.Bence öğrenciler veya çalışanlar için pratik yemek tarifleri olursa güzel olabilir.Nese ben çiftimin resimlerini eklemek istiyorum.İnş. yapabilmişsem ilk resimde çiftimi görüyorsunuz.2.resimdede erkek kanaryam var.Dişimin adı süslü ama erkeğimin adı tam belli değil herkes bişi diyor.Annanem fiinoş diyor :) Annem tavuk,ben memoş,babamın arkadaşıda ona repçi diyor. :)
    işte çiftim:[​IMG][​IMG]
    erkek kanaryam
    Baya uğraştım resimleri eklemek için inş. olmuştur :)

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    kanaryası olan varmı?

Maşallah maşallah. naz: Erkek yakışıklı ve artis bir havası var. Dişiniz anaç kuşa benziyor yani yanlış bilmiyorsam mesela norviç türünün yumurtalarını onlara baktırıp büyültüyorlar. Nedeni ise daha iyi bakmaları. Norviç kanaryam vardı forum üyemiz Sinan abiden almıştım çok güzeldi ama bir süre sonra tüy dökümüne girdi girde de çıkmadı. :bilmem: Elma verdim bir sabah çok iyiydi ama 1 saat sonra öldü. Elma tıkadımı boğazını ne yaptı çözemedik.

20. melike

melike

İsim:
    melike
    kanaryası olan varmı?

Tşk ederim. Ama artistliği kalmadı artık :( Görseniz tüyleri çok kötü ıslakmış gibi birbirine yapışmış öle duruyor ağla:gif .İnş. 4yumurtam var birini çıkarsa bile ilk sefer için büyük başarı sayıcam.Sayılı gün çabuk geçer diyorlar ama 14gün say say bitmiyor :) Kanaryanızın kaybı için üzüldüm.Ölümü hakkında size hiçbirşey söleyemem ama bilgi arkadaşlarımız baya var gibi görünüyor.İlk başta akvaryum forumuna kanaryamın sorunu yazılırmı?Bilen kimse varmıdır die düşünürken cvpların gelmesine çok mutlu oldum.Fakat çözümün tüy dökümünü beklemek oldunu öğrenince biraz üzüldüm :(

Sayfayı Paylaş