1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaplumbağalar

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Seco246 tarafından 25 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik
    Merhaba arkadaşlar.Forumda yeniyim ama umarım yardım edersiniz.

Bana yarın 60*40*30 luk bir akvaryum gelicek ve onu paludaryum yapmayı düşünüyorum.Şelale ve benzeri şeyler yapıcam ama bir tane kaplumbağam var.Bir sorun olur mu? Tek daha rahat edeceğini düşünüyorum.Büyüyünce 2 tanesine bakmak zor.Sizce??

2. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Cevap: Kaplumbağalar

Bence de 1 tane yeter de artar bile.Şelaleden ziyade güzel bir kuru alan.Birde yüzme alanı bıraktın mı keyfine doyum olmuyor...

3. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Bence akvaryumunuzu en az 100 cm uzunluğunda alın. 100*50*50 veya 60h iyi olur. Çünki siz o ufaklıkların ileride ne kadar çok büyüdüğünü tahmin bile edemessiniz :) Ben baktığım için biliyorum. Ayrıca kuru alan, uv ve spot ışık gerekli. Kuru alanı plexiden yaptırabilirsiniz. İster akvaryum içine koyabilirsiniz isterseniz akvaryum üzerine rampalı olarak koyabilirsiniz. Kuru alanada mutlaka uv ve spot ışığı koymalısınız. Yem olarak biraz çeşit kaplumbağa yemlerini alırsanız daha iyi olur. Dediğiniz ölçülerde 1 tanesi bile belli süre bakabileceksiniz. Sonra akvaryumunuzu büyütmek zorunda kalıcaksınız.

4. Seco246

Seco246

İsim:
    Sercan İrik

İmkanlar bukadarını gösteriyor şimdlik.Maddi değil ama evde yer yok :) Ama bu akvaryum en azından 1-2 yıl yeter diye düşünüyorum.Ozaman kadar Allah kerim ...
    Ayrıca kuru alanı akvaryumun içinemi yoksa dışınamı yapmalıyım ?
    Akvaryum olmuş şu anda amcamlarda ve kuruyor.(Hemen üst daire amcamların evi :D)Ayrıca camı tam 9 mm :). Yalnız normal saydam silikonla yapıştırlımış.Bir sorun olmaz dimi ?

5. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Silikon akvaryum silikonu olması gerekiyor. Aksi taktirde zehirlenme oranları çok yüksek. Kuru alanı istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Ama mutlaka yapın. Ve en azından spot bir lamba ile kuru alanı 4 saat aydınlatacak şekilde bırakın.

Sayfayı Paylaş