1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

karında siyahlık

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde cesi2001 tarafından 7 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    Selam arkadaşlar,
    Moli, kılıçkuyruk ve platimin arka tarafında sanki yavru varmış gibi bir siyahlık var. Fakat 4 haftadır ne karnında şişme var ne de yavrulama. Bu siyahlık neden olur acaba?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: karında siyahlık

Rahime hanım merhabalar,balıklarınızın hamilelik süresi yaklaşık 30-35 gündür. Balıklarınızın hamile olduğunu düşünüyorum.4 haftadır bu durumdaysalar bugün yarın yavrulama ihtimalleri yüksek. Balıkların karınlarında şişlik varmı ?Doğum yaklaştığında karın bölgesinde oluşan yavrular, dikkatli bir şekilde bakıldığında gözükür.Özellikle bu durum hamileliğin son safhalarında kendini iyice belli eder.Balıklarınızı dikkatlice incelerseniz durumu daha net anlayabilirsiniz.

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: karında siyahlık

Rahime hanım bende bahsettiğiniz türlerden besliyorum,ancak çoğu zaman yavru aldıktan sonrada balıklarımın karın bölgelerinde siyahlık devam ediyor.Bu tür balıklarda kabızlık problemi daha sık görülüyor.Balıkarınıza arada bir ıspanak veya ıspanak destekli yem vermenizi öneririm.Saygılar

Sayfayı Paylaş