1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karadeniz Reef Hayalim

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde sonmohikanx tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    Tropikal denizlerin refleri akvaryumları oluyor da Karadenizin neden olmasın diye hep düşünürüm. Yıllar öncesi zıpkınla balık avladığım zamanlar görürdüm Karadeniz'de de aynı tropikal denizlerde gördüklerimize benzer rengarenk çok güzel balıklar, onlarca tür kayalara yapışık canlılar ve mükemmel güzellikte deniz bitkileri var.Hayalim bunlardan bir reef akvaryumu kurmak.Ancak bu geniş zaman,uğraş ve çok tecrübe isteyen bir iş oldugunun bilincindeyim.Belki birkaç deneme hayal kırıklığı bile yaratabilir.Ancak azimle uğraşılırsa bunun başarılabileceğine inanıyorum.Benim bu hayalim ancak emeklilikte olabilir.Çünki şuanki iş yoğunlugum bunlarla uğraşabilecek kadar zaman bırakıyor bana.

Bakalım ilerki zamanlar ne gösterecek.Şimdilik sadece fikir jimlastiği yapabiliyorum.

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Karadeniz Reef Hayalim

Bu hayal olmamakla birlikte hiçte zor değil. Bu suyla akvaryum kurmayı düşüneli çok uzun zaman oldu. Hatta ramak kaldı ve linki incelersen sayfalarda o güne ait çok güzel fotoğraflar var. Fakat tam kurulum sırasında akvaryumun taban camını bizim bir sakar uzman akvarist arkadaş kırınca askıya aldık. Güzelim onca su boşa gitti. Kum ve su almak için harcadığımız gün için bunu söyleyemem çünkü çok güzel bir gündü sular boşa gitmiş olsa da. İtiraf etmek gerekirse Yeni akvaryumu kurarken Teoman abiye abi gel Şile yapalım su alalım Karadeniz'den kuracağım akvaryumu dedim ama üşendik maalesef. Aklım kalmadı dersem yalan olur.

Vel hasıl orda o su varken bizim ona el atmayacağımızı düşünmek hayal pereslik olur. Yok böyle bir şey çünkü bizim işimiz yenilikler, yeni ufuklar.

http://www.akvaryumportali.com/thre...-Akvaryum-Kuruyoruz/page2?highlight=Karadeniz

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ahada kafam yarıldı o nasıl taştı öyle ? :D

İşin aslında camı kırmak çokta sorun değildi. Zaten camı kırıldığı gün tamir etmiştim. Su kaçırsada slikonlaması zor değildi fakat akabinde camı kırdığım yetmez gibi birde kolumu tam dirsekten kırınca ister istemez 2 ay gibi bir süre ara vermek zorunda kaldım.:der: 2 ay sonrasındada birdaha oralara gidip su alma şansımız olmadı.:por:

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

akvaryum ve su sorun değil benim için.asıl uğraş gerektirecek olan o gördüğüm beğendiğim balıkları incitmeden yakalamak.zira bu kolay bir iş değil.ikincisi de su altında epey bir keşif yapıp en güzel bitki ve diğer canlıları tesbit edip akvaryuma en uygun olanlarından toplamak.su en basit iş.arabayla gider bir saat içinde istediğim kadar doldurur gelirim.tabiki bunları yapmadan önce tuzlu su akvaryumu hakkında epey bir bilgi birikimi elde etmek gerekiyor ki sonuçda verdiğin emeklere değsin

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sanirim aramizda hafif bir farkli alanlardan yazmak gibi bir durum soz konusu. Biz Karadeniz suyu ile akvaryum kurup yerel turleri barindirmayi planlamiyoruz. Tamamen tropic ve ithal deniz canlilarini bu suyu hazirlayarak barindirmayi planliyoruz. Sizin hayaliniz yerel biyotop akvaryumu ve bence biyotop akvaryum daha kolaydir.

Cep mesaj...

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi bu aralar inceden kafam kaymaya başladı gene. Kurmanın zamanı geldi sanırım bu akvaryumu. Yoksa atölyede kırılıp gidecek bu gidişle. Bir ara bu taraflara yolun düşerse beklerim. İki gaz vermen lazım gene bana.:D

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gaz veririm sana ama akvaryuma koy diye 'kum' asla vermem. Önce öğrendiğini ispatla. Video çek akvaryuma kum koyarken vs inanayım akvaryumu kırmayacağına.:F

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Çok kırıcı oluyosun ama abi yaa.:F

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Olcay abi bence sen akvaryuma daha çok kırıcı davranıyorsun.. Olan akvaryuma oldu :por:

10. cepgezegeni

cepgezegeni

İsim:
    Murat Kondakcı

Karadenizde ne tür mercan veya diğer canlılardan var acaba çok merak ettim şimdi. Yaza doğru bir dalış gurubuna takılmak lazım ..

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Karadenizde mercan bildiğim kadarıyla yok denecek kadar az olması lazım.:bilmem:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karadeniz'de balon balığı var bildiğim kadarıyla. Mercan ben de duymadım hiç.

Sayfayı Paylaş