1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karadeniz Yengeci

Başlığı 'Yerli Canlılar - Biyotop Marinler' kategorisinde Alparslan tarafından 7 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu yengeci Şile den yazın minnacık şekilde yakalamıştım aşağı yukarı 25 kuruş kadardı, şimdi 1 tl den büyük.:D
    Bunu yakalamamın sebebi çok nadir bulunan bir cins sanırım, zaten renginin mavi olmasından belli oluyor, normalde etraf irili ufaklı yengeç kaynıyor ama bu gözüme çok farklı göründü ve hemen yakaladım, bu yaz da aynı yerde tekrar arama yapacağım çünkü bu canlı çok hoşuma gitti.
    Mavi yengeç babamın akvaryumundaydı, mevcut mercanlara kesinlikle dokunmadı yalnız fragları deviriyor diye çıkartıp başka bir akvaryuma ekledim, fıraglar büyüdükten sonra gene yerine geçer sanırım...

Bu videoda da ilk yakalayıp getirdiğim şekli...

Birol34, sernur83, Yasin1453 ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne güzelmiş kerata, işi biliyorsun bakıyorum iyisini gördün mü kaçırma yok.:)

Alparslan bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Güzelmiş, mercanlara dokunmaması da cabası. Harici bir basin veriryor musun?

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yok abi ekstra bir şey vermiyorum, yerden kayalardan bir şeyler bulup yiyor...

Yasin1453, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Çok şeker yaw :)

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş