1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kararma

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ozlemm tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Arkadaşlar dişi saulosilerimde yüzeysel kararma var. Dudakları da mor gibi. Resim çektim ama belli olmuyo. Bu parazit falan olabilirmi? Hasta olmalarını istemiyorum:(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf eklerseniz iyi olur. Sorun olup olmadığını netleştirmeden her hangi bir müdahalede bulunmamamanızı öneririm.

3. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğrafa yükleme sitesinden link alırsanız daha iyi olur. Link şifre istiyor Özlem Hanım.

http://www.yukleresim.com/

Açılan linkteki Gözat butonuna basın, bilgisayarınızdan fotoğrafı seçin ve iki kez üstüne tıklayın. Daha sonra şimdi yükle butonuna basın ve biraz bekleyin. Açılan sayfadaki linklerin sağında ' Hotlink for Forum ' yazan yazının solundaki linki kopyalarak mesaj sayfanıza yapıştırın.

5. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
  6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Balıkta herhangi bir sorun yok. Dişi balık üremeye hazır olmadığı zamanlar erkek balık gibi kararak çevresine erkek süsü verir. Bu bahsettiğimiz sp'de de olur. Sebebi erkek balığın üreme isteğidir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kararma olarak söz ettiğiniz yer eğer işaretlediğim lekelerse bu lekeler gövde de oluşabilir. Stres, iyi beslenememe ve su değerlerinden oluşabilir. Kaybolmayabilirler ama zararı yoktur.

Eğer yüzgeçlerde ise yani gövde de değil yüzgeçlerde ise bu lekeler % 20 su değişimi yapın ve başka müdahalede bulunmayın. Önemli bir sorun balıklarınıda görülmüyor.

8. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Ohhhh Teşekkür ederim. İnsanlar morarınca o2 yetersizliği olur ya hasta zannettim. Doğrudur 4d 1e var erkek hiç durmadan kovalıyo hepsini :D bebek yakındır diyosunuz:)

9. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Bu arada vatozum hala yok. Yedilerse çürür-zehirlerse?

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Üreme olayını hızlandırmak istiyorsanız balıklarınıza Tubifex verebilirsiniz. Ayrıca akvaryumunuzda dişilerin saklanacağı mağara vs yoksa ya da yeterli değilse bunları da bir gözden geçirin derim. Yoksa erkeğin şiddeti ile kayıp yaşayabilirsiniz. Bitkisel yemlerden başka en azından günde bir öğün protein ağırlıklı yemler verin. Tubifex bunlardan biriydi ...

Cichlid akvaryumunda da vatoz bulundurmayın. Onun yaptığı işlemi mıknatıslı cam silecekleri ile halledebilirsiniz. Yoksa bol bol vatoz ölümü yaşarsınız.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. ozlemm

ozlemm

İsim:
    Özlem Ulukan Yayık
    Anladım Kaçabilecekleri yer çok ama Tubifex alacam. Ama vatozu yemez diyenler de var ben oyüzden vermedim onları. bilsem verirdim. Şimdi öbürünü de çıkarıp vereyim diyorum ama nasıl yakalayacam? uçuyo sanki

12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Vatoz alacaksanız boy olarak 12 cm in üzerinde olmalı. Akvaryumcu'm bana öyle söylemişti. Ne kadarı doğru tartışılır ama şu da bi gerçek; vatos büyük olunca korkuyorlar vatosa yaklaşmaya. Dolayısıyla rahatsız bir durum olmayacaktır.

Sayfayı Paylaş