1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karasu Vadisi - Bozüyük/BİLECİK

Başlığı 'Ülkemizden Sucul Yaşam' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    "Türbün" olarak adlandırılan yer, Bozüyük'ün mesire yerlerinden biridir. Sakarya'ya dökülen Karasu Çayı (Adapazarı'ndaki Karasu ile ilgisi yok) üzerinde bulunan, etrafı ormanlarla kaplı güzel bir mekandır.

Karasu Çayı üzerinde çok sayıda alabalık üretim çiftliği var. Suyun buz gibi oluşundan olsa gerek, buradaki balıklar "çiftlik alabalığı" olmasına rağmen doğal alabalıklar kadar lezzetli.

Geçmişte çektiğim bazı fotoğrafları paylaşmak isterim.

Paludaryum gibi: :)

Bunun ne olduğunu bilmiyorum, yarı sucul bir bitki, uygun koşulların olduğu paludaryumlarda bakılabilir diye düşünüyorum, soğuk suyu sevdiği kesin:

Bu da diğer şelale:

Karasu Çayı, elodea bitkilerinin de bulunduğu, bu açıdan oldukça zengin olan bir akarsu:

Başka kısımlarda Lemna minor bitkilerinden de çok miktarda var ama oraya gitmek için biraz yürümek gerekiyordu, üşendim açıkçası Artık bir dahakine... :)

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Vay Vay Vay memleket bir başka bee:D

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Gel de birlikte gezelim hemşo. ;)

4. cc286nc03

cc286nc03

İsim:
    YUNUS
    Çok güzel yermiş. Özellikle paludaryum sahipleri ve kuracaklar için :ay: Şu an tuzlu su kurmasam hafta sonu muhakkak gelip görmek isterdim orayı...

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    İnşallah hemşo karasu türbün gerçekten güzel yer hele oranın devamında alabalık çiftlikleri var oralarda mükemmel bir doğa var sonrasında bursa yolu üzerinde mezit diye bir köy var solda hayatımda gördüğüm en güzel ormalık alan gökyüzünü görmezsin gerçi sen gezmissindir oraları ?

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Mezit'i bir kez gezdim ama yanımda fotoğraf makinem yoktu. Gel de birlikte gezelim ben hemşo.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Hocam. Sen de güzel geziyorsun hani yalan yok. Bitkiler nefismiş inan. Balık yok mu oralar da Hocam ? Hangi tür olsa balık yakışırdı bu güzel sucul bölgeye.

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Karasu'da sadece alabalık var. Başka bir balığa rastlamadım şimdiye kadar. Bitki olarak da su ciğer otu, elodea, fontinalis, adını bilmediğim birkaç tür daha var. Ve bol bol gammarus, bol bol salyangoz... :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gammarus çok önemli bir canlı yem bence. Zengin ortammış kendi şartları içerisinde Hocam.

10. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Temel abiyi teoman abiyi olcayı murat abiyi kandırayımda gelelim bir gün gezmeye:smiley33:

11. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Güzel olur valla. Alabalık yeriz, şahane olur. :)

Sayfayı Paylaş