1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kardinal balığı yeme alıştırma.

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde garmagan tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Yaklaşık 1.5 ay önce aldığım 2 kardinal balığı geldikleri günden beri sadece dondurulmuş karides ile besleniyorlar.
    Tatil dönemlerinde bana zorluk çıkacağı için kuru yeme alıştırmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem izlemeliyim?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hangi tür kardinal balığından söz ediyoruz?

3. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Banggai kardinal

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bangai kardinalleri kuru yeme alıştırma taktiği veya seçenekleri çok sayılmaz . İçlerinden bazıları zaman içinde eskidikçe kuru yem almaya başlarlar. Bazıları erken alışır bazıları daha uzun sürer. Kapalı sistem üretimi olanlar daha kolay kuru yem alır, doğadan yakalananlar nazlanır.

Faydası olması veya süreci kısaltması için karides etti ile karıştırılmış veya karides parçası içine sokulmuş NLS granül yem taneleri denenebilir.

TencoMelih bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kuru yeme alıştıramazsanız ya satın yada deniz akvaryumu olan bir tanıdığınıza tatilden dönene kadar bırakın...

Sayfayı Paylaş