1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karides Akvaryumu Neden Az Yaygın?

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde volkano63 tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Karides türüne olan merak ülkemizde oldukça düşük sanırım, bunun nedeni sizce nedir? Ben karides türlerini oldukça seviyorum,, yaygınlaşması için neler yapılabilir?

Biraz ugrasalim bakalim elimizden ne gelecek.
    Bu konuyla veya karides cinsleriyle , akvaryumlariyla , bakimi ve üretmesiyle ilgilenen arkadaslar varsa bu portalda yazisalim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2015
  2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Volkan Bey merhaba, ailemize hoş geldiniz. Sizi daha iyi tanıyabilmemiz, akvaryum ve beslediğiniz canlılar hakkında
    daha iyi bilgi sahibi olabilmemiz için Üye Tanışma Portalında konu açarsanız seviniriz.
    Gerçekten de karides akvaryumları ile tanışmamız yeni yeni başlıyor. Ancak paylaşımlar gereken ilgiyi çok kısa sürede kazanmış gibi gösteriyor. Karides Forumu ve karides Rehberi ulaşmak istediğiniz konulara ev sahipliği yapabilir diye düşünüyorum.
    17.5 litrelik küçük bir akvaryumda 30 tane kadar kiraz ve mavi inci besliyorum. Keyifli paylaşımlar dilerim.

3. TYGR

TYGR

İsim:
    ToygarArslan
  4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Bende Karides beslemek istiyorum 35 litrelik bir saklama kabına kurulum yapacağım yapmaya ama Burada karidesler çok pahalı internette 50 Kuruş fiyatı olanları burdaki petshopculara sorduğumda en küçük karides 7,5 TLden başlıyor.
    Mavi inci ve kiraz karides beslemek istiyorum.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Miraç sevindim ancak, şunu belirtmeliyim ki kiraz ve mavi inciler aynı akvaryumu paylaştığında kırılmalar oluyor. Benim üretip satacağım gibi bir kaygım olmadığı için umursamıyorum. Kırılma tablosunu inceleyip öyle karar verirsin.
    Karides kargolarında hiç zayiatsız gönderim yapılıyor. Artı forumlarda en ucuz ve bol çeşit Ankarada var. Ortak noktada buluşabilirsiniz.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi bunlarda mı canlı doğuranlar gibi aylık üreme yapıyorlar ? Eğer öyle ise Sadece Mavi inci Yapayım. Ben Bizim buradan başka hiç bir forumda yer almıyorum :) bilmiyorum hangileri olduğunuo_O

7. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Merhaba arkadaslar bu sicak karsilama ve ilginiz tesekkürler! Karides üzerinde pratikde degil ama teoride bayagi bir bilgi edindim. Burada bu is bayagi ilerlemis (Almanya) bu yüzdende istedigimiz bilgilere ve gerekli mazzemelere
    daha rahat ulasabiliyoruz. Ama (mirac kardesimde okusun ona bir resim gösterecegim fiyatinida yazacagim) fiyatlar ucuyor helede cümlenin basina NANO gelirse. Kismetse yarin yolculuk var Türkiyeye 3 hafta oradayim Döner dönmez
    nano akvaryumumu kuracagim. a dan z ye herseyi hazir. Kurulduktan ve suyu koyulduktan sonra akvaryumun hazir hale gelebilmesi icin (karidesler icin ) 4 le 6 haftaya ihtiyac var bir iki karides türü disinda bu zaman dilimine kesinlikle
    uyulmak zorunda yoksa karideslerin büyük bir bölümünü veya hepsini kaybetmek hicte zor degil. Benim beslemek istedigim cins (Taiwan Bee) cok narin ama bir okadarda güzel oldugu icin cok dikkatli ve kurallara harfiyen uymak zorundayim.
    Mirac kardesim su anda kaliteli bir internet karides sitesinde bu karidesin 1 ciftinin fiyati 1.124,99 € ( saka degil )Black Bee grade "SS" PBL Hinomaru tabi direk üreticisinden. Yani f1 / f2 degil (son resim) 002.jpg
    002.jpg
    004.jpg
    005.jpg
    006.jpe
    07.jpg

Ekli Dosyalar:

• 003.jpg
      003.jpg
      Dosya Boyutu:
      12,8 KB
      Görüntüleme:
      1.276
  8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Türler Çok Güzel Parada Paraymış :) ben böyle uçuk istemiyorum abi Kiraz Karides olsun yeter :D

H.Kaya.Gemlik. ve veysel bunu beğendi.
  9. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Heralde yani bende sadece fikrin olsun diye yazdim. Benimde yapacagim bir iki panda 20 tanede f1 /f2 Taivan Bee siyah ve kirmizi (melez)

H.Kaya.Gemlik., Ankaraguclu ve veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

AA grade bir kiraz karides olsun yeter dimi ama Miraç.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Yeter abi daha ne olsun :D

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aklım kaymıyor değil Miraç şöyle güzel bir bitkili akvaryuma yeni yaptırdığım tankta çarşamba geliyor. 100x50x30(h) bilmiyorum ne yapayım. Evdekilerde illa bitkili kur kendi evimiz olunca denizi eklersin yanına diyorlar bakalım.temo27

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi Evdekilerin fikrine aynen bende katılıyorum. Bitkili Çok zevkli ayrıca haklılar kiradaysan bitkiliyi ortadan çabuk kaldırırsın ama deniz akvaryumunu kaldırması biraz zor olur gibi geliyor.

veysel bunu beğendi.
  14. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Mirac buna ne dersin
    Sakura red, (red cherry Sakura) super rot, Neocaridina davidi

ortadaki
    08.jpg

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Eskiden bitkili tanklarım vardı Miraç, onun için seviyorlar tetraları, lepistesleri ne güzel balıkların vardı deyip duruyorlar. Doğru denizi küçükte olsa kaldırması zor oluyor. Ama kurarsam bitkili onu bozmakta zor gelir adama.

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Red fire sakura karides 1,5-2 cm civarı 6 lira ile 8 lira arası değişiyor. Kiraz karides aa grade 5, bir küçük boy 2,5 lira geçen hafta gezinti yaparken fiyat araştırması yapmıştım.:D

17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Çok Güzeller Volkan abi :) benim Mavi inciler ile Kristal karidesler daha çok hoşuma gitti
    Bitkili Kolay olur abi kurulumuda kaldırmasıda kolay olur boşuna demiyorum ben LEPİSTES AŞKTIR <3 Vazgeçilmez helede bitkiliyse Of Of of :)
    Nereleri Gezdin abi tam olarak ?

veysel bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi "boğulursan büyük denizde boğul" deniz akvaryumu zor değil zorlaştıran bizleriz...:D

veysel ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  19. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Veysel burada privat üreticiler var ve belli internet sayfalarinda ürettikleri karidesleri satiyorlar. Su anda fiyatlar 1,5 lira ile 7,5 lira arasinda degisiyor

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Emekte hepsini gezdim desem olur. En çok Musa'da takıldım. Hasköy'de de Akın abi var ona gittim neler var yok diye. Baya bir bitkisi de mevcut elinde, balıkta çok.

Sayfayı Paylaş