1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karides Akvaryumu Neden Az Yaygın?

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde volkano63 tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Artık Türkiye karides konusunda baya ilerde :) .Çoğu tür artık ülkemizde var

2. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Hele birazda büyük akvaryumcularimiz profesyonelce bu isle ilgilenseler her sey cok daha güzel olacak.

3. focus34

focus34

İsim:
    sami durmuş
    Taiwan bee ve diger exterm varyeler bir çok profösyönel arkadaşlar bakıyor yanlız bu türler hakkında bilgi edinmemiz lazım bu tur karıdesler çaprak çiflestırme ıslah yontemıyle degişik turler elde edılıyor akvaryum boyutu su degerlerı ve ısı zemınde kullanılcak kum bile farklı bu konularda bazı arkadaşların yazıları var gerekırs burda paylaşırız bilgi paylaşınca güzeldir.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Sami kardesim buda benim akvaryumun su andaki hali.

P9180003.JPG

P9230007.JPG

Salyangozlar bir harika.

Ekli Dosyalar:

ogurcay, murat parin ve Montimahir bunu beğendi.
  5. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Gelbe Mini-Turmdeckelschnecke, Tylomelania spec. Yellow

salyangoz.jpg

6. numan85

numan85

Yer:
    Kırşehir
    İsim:
    Numan KOÇER
    Musa abi çok çeşitli karides türleri getiriyor bir keresinde kardinal karides almıştım fakat tecrübesizliğimden hepsini kaybettim, ama tavsiye ederim almasanızda gezin derim.

volkano63 bunu beğendi.
  7. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Sadece kardinal karidesler 26 derecelik bir akvaryum isisina ihtiyac duyuyorlar diger karidesler ise 22 ile 24 derece arasinda yasiyorlar bu yüzden Kardinal karidesleri yanliz olarak veya birkac cesit kücük balikla besleyebilirsiniz.

8. focus34

focus34

İsim:
    sami durmuş
    Çok güzel abi sade ve hoş karidesleri rahatlıkla görebiliyorsun ben karides tankımı sade az moss ve ufak 1 mangow haricinde azda olsa zemin bitkisi dışında bir şey koymuyorum ki karidesleri takip edebileyim.

9. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Haklisinda karidesler kabuk (panzer) degistirme esnasinda ve yeni kabuklari sertlesinceye kadar gizlenmeye ihtiyac duyarlar bu siradada savunmasizdirlar onun icin o tas borulardan birkac tane koymanda yarar var sanirim. Git... gidi... adli alisveris sitesinde gözüme carpmisti bir bakiver. Yararina olur. Birde dikkatimi ceken yumurtlamadan birkac gün evvel saklanmaya basliyorlar.

10. focus34

focus34

İsim:
    sami durmuş
    Evet abi yumurlamadan once saklancak yer arıyorlar yavruları rahat sekılde salmak ıcın.

Sayfayı Paylaş