1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karides Bristle Worms Yiyor

Başlığı 'Mantis-Pod Karidesler Genel Forumu' kategorisinde Saruman tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Daha önceden de temizlikçi karideslerim olmuştu ama ilk kez bristle worm yiyenleri görüyorum. Işıklar kapandıktan sonra ortaya çıkan nispeten daha küçük kurtları yiyorlar.

Burada da karides yavruları her 45 günde bir yavruluyorlar sanırım, ne yazık ki hepsi yem oluyor.

TencoMelih, Montimahir, veysel ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel videolar olmuş kutlarım.:) Karides yavruları güzelmiş, besin üretiyorlar akvaryuma. Karidesin yediği bristle wormsu acaba canlı mı yakalayıp yiyor yoksa ölüsünü yiyor acaba, gözlemin oldu mu Gökhan hocam?

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Özellikle ikinci video muhteşem.Keşke yavruları ayırıp bir deneme yapsaydınız

4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Temel hocam, canlıları ya kumun içinden yada kayaların arasından çekip çıkarıyor, hakikaten harika görüntüler, tuzlu suyu bu yüzden çok seviyorum, aradan 10 yıl geçse de değişik şeyler görebilme şansınız var.

Murat bey, bir ara düşündüm ama, ekipman , zaman ve özel ilgi isteyen bir durum olacaktı, vazgeçtim. Kısa bir araştırma da yaptım sanırım temizlikçi karides akvaryum ortamında üreten yok.Bende hiç denemeyim dedim.:)Birkaç gün önce karnı doluydu, yine boşaltmış.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Metamorfoz süreci çok uzun ve zor, o yüzden üretimi sancılı biraz.

6. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bahane mi şimdi bu? Üşeniyorum diyin bari Gökhan Bey..

Saruman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş