1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

karides oltası

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde muratozturk tarafından 7 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Merhaba arkadaşlar

dereden karides yakalamak için kullandığım bir sistemi sizinlede paylaşmak istedim umarım işinize yarar fakat lütfen ekosistemi bozacak şekilde avlanmak için kullanmayın ben sadece 5 6 adet yakalayıp akvaryumda beslemek için yakalıyorum
    içerisinde karides olduğunu bildiğiniz bir dereye gidin 2,5 lt kola şişesinin üst tarafından etiketin hemen üstünden kesin ve huni yapın bu kestiğiniz kısmın kapağını açın ve şişenin içine ters olarak kapatın içine tavuk kemiği yada bir miktar sert yemlerden koyun şişenin huni kısmını iyice sabitleyin yada dikin daha sonra bu hazırladığınız tuzağı dere fazla akıntı olmayan etrafında bitkilerin olduğu bir yere mümkünse görünmeyen bir yere bir ip yardımıyla bırakın bu işlemi sabah saatlerinde yaptıysanız akşam tekrar gidip kontrol edin bir kaçtane fantom karides yakalarsınız çizimde yaptım umarım anlaşılır olmuştur.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Varmıdır ki Konya yakınlarında karides.:D Peki akvaryuma uyumları nasıl oluyor ? saat:gif

3. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    tıpkı ghost karide gibiler ama çok daha fazla büyüdüklerini biliyorum 5 cm lik olan anaçları gördüm genç ve ufak olanlar daha fazla iş yapar diye onları alıyorum en uzun yaşatabildiğim bir seneye yakın kaldı tankımda

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel yöntem teşekkürler. İstanbul cıvarında da yoktur sanırım hiç duymadım. Renkleri nasıl bu karideslerin ?

5. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Temel bey olta balıkçılarının yem olarak kullandığı karidesler vardır bizim kiraz karideslerden biraz daha irice ben tutamam derseniz sabah erken saatlerde balıkçılara yem olarak satılıyorlar onlardan canlı olanları alabilirsiniz eğer istanbulda da varsa bahsettikllerim ta kendileridir.

Ghost karides gibi şeffaf ama sırtı çizgili ve baya irice arkadaki kanatlarda bazılarında sadece uçları bazılarında yarısı kadarı siyah

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıkçılarda hiç görmedim tatlı su karidesi araştırayım bakalım.

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Acaba resimlerini paylaşırsanız güzel olmaz mı. :D En pratki yöntem. : )

8. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    :(:( Malesef elimde hiç resmi yok ayrıca tankda da bunlardan yok ama yarın dereye bi tuzak kurup yakalarım resimlerinide çekip gönderirim tabi bulabilirsem :)

EDİT=
    demiştim ama nette ararken buldum

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler ilginç bir karides. Renk güzelliği yok ama çok güzel ekosistem akvaryum canlısı olabilir. Akvaryumda temizlik işlerine destek olacaklarına şüphe yok. :ay:

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Zaten bitkili akvaryumların vazgeçilmezlerindendir bu tür canlılar. Faydaları mevcuttur.

11. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    geçen sene platilerimden biri hastaydı sabaha sağ çıkamamış bu karideslerden biride erzurum cağ kebabı gibi tutmuş bizim rahmetliyi çevire çevire yiyordu gülsemmi ağlasammı şaşırmıştım

12. sadiksena

sadiksena

İsim:
    SADIK SENA YEŞİLYURT
    Hocam bu karidesler için sıcaklık aralığı ne olmalıdır?

13. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    akarsularda yaşadığına göre sanırım sıcaklık 25dereceyi geçmemeli soğuk sınırına gelince onu bende bilmiyorum

14. pckopat34

pckopat34

İsim:
    Kerim TIRPAN
    Cevap: karides oltası

Karides koyulacak akvaryumlarda bitki konusuna önem verilmeli arkadaşlar. Ayrıca nitrat dengesinden kolay etkileniyor ben zamanında çok kaybetttim. tecrübeyle sabittir.

Sayfayı Paylaş