1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karides Ve Hagen Kum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Warden tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Arkadaşlar 220 litrelik akvaryumumda şu anda tetrazon sürüsü ve 35 civarı elma salyangozu var.Bunların yanına 10-15 adet kiraz karides eklemek istiyorum.Acaba kiraz karides ile belirtilen canlılar arasında bir sorun yaşanır mı?

Birde akvaryumda silis kum var ancak ben görsellik açısından bunun üstüne 5 kg civarı hagen siyah kum ekleyerek görsellik açısından hoş bir görüntü yaratmak istiyorum.İstanbul Avrupa Yakası'ndan Gaziosmanpaşa,Sultangazi,Küçükköy,Eminönü ve civarında ucuz fiyata hagen siyah kum alabileceğim bir yer var mı? Yada bazalt kum kullanmamın bir zararı olur mu? Aynı soru bazalt kum için de geçerli...

Saygılar,

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bazaltta, hagende kullanabilirsin, bol bitki akvaryumun yoksa, karides yavrularını Tetrazon'lar avlayacaktır.

Warden bunu beğendi.
  3. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Peki belirttiğim bölgede bu kumları bulabileceğim bir akvaryumcu bilen var mı?

Murat Hoca'm her iki kumun ortalama kg fiyatı hakkında bilginiz var mı?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Güven Bazaltın kilosunu bilmiyorum ama 25 kg'lık çuvallarda satılıyordu gördüğüm ilanlarda ve 25 kg çuvalı 30 yada 35 TL idi. Murat abiyede göstermiştim. Hagen ise 25 kg 40-45 TL arası Teleskop akvaryumda ve ücretsiz kargo. Bence hiç bazalt filan uğraşma derim.

murer ve Warden bunu beğendi.
  5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Fatih ben silisin üzerine 5 kg yığıp görsel açıdan bir güzellik yaratmak istiyorum.25 kg çok...

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Güven silisle ne karıştıracaksın. Açıkçası karışınca hiçte güzel durmuyor. Ya sae hagen yap yada hiç karıştırma bence. Sade hagen yap derim. Hem çok güzel duruyor hemde bitkiler için çok iyi bir kum biliyorsun. Zaten akvaryumun boyutları nedirki ? 5 kg alıcağına 15 kg alırsın...

7. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    102 x 46 x 47 ölçüler.Bölgemde canlı bitki yok onun için mecburen yapay bitki kullanıyorum.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Güven sen Bahçeşehirdemi oturuyordun ? Sen tabanını, ışıklandırmanı ve gübrelerini hazırla, söz sana benden bitki ;) Ama çabuk olmaz lazım. Dağıtıyorum çünkü akvaryumu.

9. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Teklifin için sağol kardeşim ancak ben Gaziosmanpaşa'da oturuyorum.Hem tabana gübre falan aşırı para gerekir.Param olsa dahi gübreyi alacak yer yok.Ailem internetten olan alışverişlere izin vermiyor :(

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Gaziosmanpaşa bana dahada yakın Güven. Bende Bahçelievlerdeyim. Anlıyacağın bitki filan problem değil. Ama dediğim gibi tabanda sadece hagen olucak ve aydınlatmayı halledeceksin.

11. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Tabana hageni gübresi ve ışığı kaç lira tutar?

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Plastik bitkimi? Dumamış olalım Güven.:sopa:

Hiç bir taban malzemesine gerek yok, 25 kg hagen kum Siyah istediğinden dolayı) ve bir kaç gübre ile çok güzel bitkiler yapabilirsin.

fth-94 bunu beğendi.
  13. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Abi ne yapayım şartlar.25 kg olmasa daha az olsa olmuyor mu :hasta:

Cidden tabanı gübresi ışığı vs... toplam kaç lira eder? Ve bunları nereden temin edeceğim...

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Gübleri en ucuz olarak Tunç beyden alabilirsin.

Diğer malzemeleri ise ışıklandırma için gerekli malzemeleri Karaköy'den. Kumu ise civardaki akvaryumculardan alman senin için daha iyi olacaktır. Çünkü aldığın kumu taşıması ayrı eziyet :) Yada internetten Teleskop akvaryumdan sipariş verirsin. Ücretsiz adrese teslim kargo ile gelir.

Sayfayı Paylaş