1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karides

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde osman_yc tarafından 16 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Herkese merhabalar,

Şu an arkadaş ortamında hararetli bir tartışma yapıyoruz da :) Konumuz tabii ki su altı dünyası :) Bir konuda fikir ayrılığına vardık. O yüzden sizlere danışmak istedim..

400 litrelik bir canlı doğuran tankında, karides yaşar mı? Tankta; plati, moli, tetra, sosyete çöpçü ve melek var.

Şimdiden teşekkürler..

2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Yaşar

osman_yc bunu beğendi.
  3. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Sağlıklı ve stressiz bir şekilde yaşayabilir mi? Üreyebilir mi?

4. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Yaşama durumunda sıkıntı olmaz Osman Bey fakat üreme konusunda durum farklı, yumurta tutmuş anaçlar ve gömlek değiştirecek yavrular için yeterli saklanma alanı yaratılabilirse anca o şekilde üreme görülebilir.

osman_yc bunu beğendi.
  5. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Karidesin türü önemli mi? kiraz veya karbon rili gibi.. Yoksa hepsi için durum aynı mı?

6. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Hepsi için durum aynı Osman Bey.
    Yumurta tutmuş anaçlar çok rahatsız edilmek istemezler, gömlek değiştirecek yavrular gömlek (kabuk) değişiminden sonra en savunmasız dönemlerindedirler ve kendilerini toparlamaları için belli bir süre geçmesi gerekir.

osman_yc bunu beğendi.
  7. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Uzun yıllardır chiclid balıklarıyla uğraştım, bulabildiğim her türü besledim. Şimdi karma tropikal bir akvaryum oluşturuyorum. İstiyorum ki farklı renkler farklı cinsler hep bir arada yaşasınlar.

400 litrelik tankım var. Bir çok plati, moli, tetra, melek, çöpçü ve salyangoz türlerini tankıma ekledim. Daha ne olabilir diye düşünürken pangasius ve karides önerisi geldi. Pangasius u videoalarda görmüştüm ama şu ana kadar izlediğim karma akvaryumlarda karides, kerevit görmemiştim o yüzden soruyorum.

Videolarda görünmeme sebepleri çok mu saklanıyorlar acaba?
    Karma akvaryumuma başka hangi türleri de ekleyebilirim sizce?

8. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    http://www.karidesevi.com/kerevitTurleri.php

Kerevitler için Timur Beyler yardımcı olabilir Osman Bey. Güzel canlılar, öneririm.
    Pangasius'ları önermem, gözleri çok çok az gören canlılar, kokuya tepkililer o yüzden aradığını bulana kadar akvaryumu alt üst ediyorlar, hızlı hareket etmeleri ayrı bir dezavantaj.

TencoMelih ve osman_yc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş