1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karma Çiklet Balıklarına Kurt

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde karacehennem tarafından 20 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. karacehennem

karacehennem

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    faruk yıldız
    Çiklet balıklarına kaç günde bir canlı yem vermeliyim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslını sorarsan riskli nedeni de canlı yemi aldığın yer çok önemli,hastalık kaptı mı gitti balıklar,ben tavsiye etmem abi...:)

3. karacehennem

karacehennem

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    faruk yıldız
    O hiç aklıma gelmedi hee

4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Faruk bey,canlı yemden kastettiğiniz kan kurdu ise evet bagırsak ve sindirim sistemlerinde, yüksek oranda parazit ve mikrop barındırırlar. Aldıgınız kan kurdunu tek kullanımlık bir plastik kap içerisine koyun.Bu kabı yavas yavas damlayan bir musluk altında 12 saat kadar bekletin.Bu sürec içinde altta siyah bi tabaka olusuyor.İşte bu kurtların boşaltım sistemi ile olusan zararlı kısım. Aslını söylemek gerekirse igrenc kokuyor ve igrenc bi görüntü olusuyor.Bu kültürden bi kürdan aracılıgı ile kurtları alıp akvaryumunuza azar azar verebilirsiniz.Bu noktadan sonra kullandıgınız herseyi çöpe atın.Elinizdeki kültürü enfazla 3 gün içinde tüketmeye calışın.Saygılar.

5. karacehennem

karacehennem

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    faruk yıldız
    Aynen öyle abi ama ben akvaryumcudan aldınmı kurtları bi yıkıyorum musluk altında sonra kurtluğa atıyorum bi gün yem vermiyorum balıklara bunu 3 günde bir yapıyorum .

tamerkokcu bunu beğendi.
  6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Faruk bey aldığınız kurtlar sanırım un kurdudur. Genelde un kurdu satar akvaryumcular yada resmini koyarsanız belirleriz ne olduğunu, un kurdu ise korkmadan verebilirsiniz kendim un kurdu üretiyorum ve balığıma hergün veririm hiç bi hastalık taşımaz korkmayın.

tamerkokcu bunu beğendi.
  7. karacehennem

karacehennem

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    faruk yıldız
    Un kurdu değil onu söyleyebilirim. Peki un kurdunu nerden alabilirim ve yetiştirme nasıl oluyor? Bilgi verirsen sevinirim

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Alparslan bunu beğendi.
  9. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Un kurdu kullanılabilecek en zararsız canlı yemdir.Ben sürekli kullanıyorum.Bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

Sayfayı Paylaş