1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karma Bitkili

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde melihcevik tarafından 7 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. melihcevik

melihcevik

İsim:
    melih çevik
    Merhaba arkadaşlar, aranıza katılalı yaklaşık bir hafta oldu ve hergün forumda gezip yazılarınızı okudum . Gerçekten çok sıcak ve seviyeli bir ortam. Başta sitenin kurucuları ve diğer tüm üyeleri tebrik ederim. Bende akvaryumumu size tanıtmaya karar verdim , yorumlarınızı bekliyorum.

50.20.30h
    Işıklandırma 20 Philips daylight
    İç filtre Atman AT F301 (gerek olmadığı için akvaryumdan çıkardım)
    Kum lav kırığı
    4 neon
    8 kırmızı göz tetra
    2 kılıç kuyruk
    sayamadığım kadar kiraz karides ve salyangozlar
    akvaryum tababının tamamını kaplayan ve sürekli artan java moss
    En köşede göz bebeği anubias

Uploaded with ImageShack.us[​IMG]

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Aramıza hoş geldin arkadaşım.Gerek yok dediğiniz filtreyi anlayamadım.Dış filtremi kullanıyorsun.

3. melihcevik

melihcevik

İsim:
    melih çevik
    Hiç filtre kullanmıyorum yaklaşık 5 aydır bu şekilde ve suda hiç bulanıklık olmadı sadece rutin su ekleme yapıyorum ayda 1 de 3 te 1 su değişimi o kadar. Karidesler ve salyangozlar sağ olsun tertemiz yapıyorlar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşgeldiniz Melih Bey. Akvaryum içindeki kütük arka fon resminde mi var yoksa akvaryumda kütük bulunuyor mu ? Şelale filtre ilavesi akvaryumu ve sizi rahatlatır diye düşünüyorum.

5. melihcevik

melihcevik

İsim:
    melih çevik
    Teşekkürler. Kütük fon resminde var. Akvaryum boyutları ufak olduğu için kütük eklemek istemedim.Şimdilik iş yerine koyabileceğim en büyük akvaryum bu malesef. Akıntı yapıp java mossları uçurur diye düşündüğümden koymadım. Şu an için temizlikte de bir sorun olmadığından gerek görmedim . Ama tavsiyeniz için teşekkürler. Filtre koyarsam mutlaka şelale tipi olur.

Sayfayı Paylaş