1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karma malawi yardim

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde ozym1987 tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    (sarı prenses,yunus,pink şeker,mucefer,icamen,mavi zebra,mavi prenses,kadango,paylanco ciklet) sizce bu liste nasıl 160 lt akvaryum için türlerin uyumu uygunmu 10 balık fazlamı lısteye çıkarıp eklememi önerceniz balıklar varmı? max sekız dokuz balık türü olacak şwkılde sizinde karma bir liste önerılerinizi yazarsanız memnun olurum

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Karma malawİ yardim

Ozan bey yazdığınız türler arasında uyumlu 3 tür var.Sarı prenses,ıceman,yunus fakat yunus geniş hacimli akvaryumlara ihtiyaç duyarlar.Akvaryum'unuz için 8 çeşit balık uygun olmaz bu halde bile sadece 2 tür oda sarı prenses ve ıceman 1e 3 d şeklinde nedeni ise akvaryum hacmi düşük olması.Playanço dediğiniz tanganyika gölü balığı eretmodus ağresif ve en az 250 lt ve üzere akvaryuma ihtiyaç duyarlar.

suskunkral_21 bunu beğendi.
  3. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz

YAVRU ALMAK GİBİ BİR DERDIM YOK 4 SENEDİR HOBICIYIM OLMADI OLMAKDSA İSTEMIYOR BEN HER YAZDIĞIM TURDEN BİRER TANE KOYUCAM AKVARYUMA USTELIK ERTOMODUS DEDİN TANGAİ Mİ OLUYOR İNCELEDIM Yzdığım butun turler ınternette verilen bilgilere göre çok sert olmayan balıklar kımı de baya uysal karma akvaryuma uygun olabilceni duşundum

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Bir hobici(!) olarak fikir almak için konu açtıktan sonra yıllardır bu hobiyle ilgilenen bir üstadın yorumundan sonra "ben istediğimi yapacağım" şeklinde yapılan bir yorum sonrası bu konunun bir ehemmiyeti kalmadığına kanaat getirilip konu kilitlenmiştir.

volkantr34, zgrkaralar, cirol ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ozan bey sorun nedir anlayamadım.Konu açmışsın hangi türler uyumlu olur hangisi çıkarayım demişsin.Bende olması gerekkeni yazdım.Konuda yavru alamazsın demedim .İnternette araştırdığın yerlere takıl bence daha iyi olur.Unutmadan 4 senelik hobicisin senin hobici olman için ve canlılara saygı duymak için önünde baya uzun bir zaman var.Öncelikle konu'na verilen cevaplara karşı saygılı olmayı öğren tabi kişilerede.Gönlün'den hangi türler geçiyorsa hepsini koy .Unutmadan bu türler kayalık balıkları akvaryumun üstü boş kalır oraya yüzey'de gezen arowona koydun'mu tam bir görsel şölen olur.

Eğer kişilerin görüş ve tecrübelerine saygı duymayı bilmiyorsan sana zahmet çıkış butonuna basıp o akıl aldığın yerlere gitmeni tavsiye ediyorum.

Bjkolik, Erman Pehlivan, volkantr34 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş