1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Karma Tankım ve Beyaz Prensesim

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Beyaz prensesimin bir tanesiyle vatozum öldü. İşten geldim ve bakar bakmaz bu manzara canımı sıktı doğrusu. 3 d 1 e beyaz prensesten bir tanesi sürekli vatozla uğraşıyordu en son ne olduysa öldü. Bir vatozum yaşıyor.yemledim şimdi yunuslar pek yemedi ama jack dempseyler yiyor gayet sağlıklı ve renkleride normal.Sizce sebep nedir? Acele ile yazdığımdan imla hatası yapmış olabilirim özür dilerim.

275 LİTRE TANK.1e 3d damızlık yunus.1 çift damızlık jack dempsey. 1e 3d beyaz prensesim vardı. 2 gün önce 3 cm lik 2 adet vatoz attım sonuç bu.sizce problem nedir?

2. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    2. Beyaz prensesimde gitti bir tanesi daha anormal davraniyor.2 saat arayla 2. Baligim kuma yan yan surtup hizli bir sekilde yuzup erkek olan yunusa carpiyorlar inatla olen baliklar.hepte ayni bitkinin orda oluyorlar bitkiyide cikardim suyun 3/1 ini degistirdim.dip cekimide yaptim

3. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    3 beyaz melegim,1 erkek yunusum, telef oldu herseyi denedim bana misin demedi, beyaz benek olmuşlar isigi kapattim hep karanlik dis filtre, ic filtreyi durdurdum metilen mavisi kullaniyorum kaya tuzu kullaniyorum ama yinede kurtaramadim baliklarimi, anlasilan bu boyle gidicek ilk deneyimden basarisiz ayrildim 1 ayimi verip boyle oluncada canimi cok sıktı acikcasi..

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun, iki gün önce iki yeni balık alıp ekledim demişsiniz, belkide o alınan balıklar dan hastalık bulaştı tanka vede öldüklerine göre. Genel ve balıkların yakın fotoları olsa daha iyi yorum yapılırdı...

5. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Vatozlar küçük ya onlarda beyaz benek olmaz ki? Ölenlerde beyaz benek vardı. Şuan yaşayanları atayım bir saniye.jack dempseylerde hiç birşey yok gibi çok garip hala yem yiyorlar gayet iyi yüzüşlerindede sorun yok.o kadar balık telef oldu onlarda birşey olmaması çok acayip.

6. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Bir yunusum daha gidiyor:( elimden birsey gelmemesi cok kotu

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      67,9 KB
      Görüntüleme:
      382
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      84,8 KB
      Görüntüleme:
      393
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      78,8 KB
      Görüntüleme:
      379
  7. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Can cekisiyordu aldim disari:(.jacklerde birşey yok dedik demez olaydım.onlarda başladı şimdi deli dana gibi kuma sürtünmeye depar atarak yüzmeye..

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      56,8 KB
      Görüntüleme:
      378
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      101,9 KB
      Görüntüleme:
      399
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      113,6 KB
      Görüntüleme:
      223
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      92,9 KB
      Görüntüleme:
      372
  8. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Ekledim.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bana balıklarda parazit var gibi geliyor.
    Çoğunlukla su bozukluklarından meydana gelir, akvaryumda balığın türüne uygun olan su değerlerini ayarlarsak parazit oluşumuna izin vermemiş oluruz. Tüm hastalıkların başında gelen stres etkeni dış parazit te de önemli yer kaplamaktadır, yanlış kum seçimi, yanlış dekor, yanlış ışıklandırma vb canlıyı strese sokar. Kalan canlıları ya başka akvaryuma "karantina" tankı ola bilir, sonrada akvaryumu dezenfekte et düzelt ve dizayn et derim...

10. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    35 Litrelik tankım var hava motorunu ona taksam ve iç filtreyi de idare eder mi 4-5 gün sence? 1 beyaz prenses 1 yunus 2 jack kaldı.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence idare ederler sıkıntı olmaz, ufak ısıtıcıda ekle amma...;)

12. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    ısıtıcıyı ekledim ama ufak değil 300 w :),suyu koycam akvaryuma temizliyorum şuan 4 gün sonra atıcam balıkları ancak.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geç olsun temiz olsun...:)

Sayfayı Paylaş