1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kasakalawe yavrularımı tanka saldım

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cirol tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Maşallah İsmail abi hayırlı olsun.Keratalar ne zaman doğdu ne zaman büyüdü ne zaman tanka koydun hepsini tek tek takip ettin.Balıklarınla kendi çocuğun gibi ilgilendin abi tebrik ederim çok güzel bir davranış.İnşallah yeni yavrular gelişirde onlarında yavrularını görürüz.:)

cirol bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yavruları balıkların güncel resimleri.Gelişimleri gayet iyi.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    İsmailcim maşallahta hakkaten ne yediriyosun napıyosun bu balıklarada böyle muazzam boya geldiler ? Ne kadar sürede bu arada.. Kardeşim sen tropheus'çu kazanmak istiyormusun istemiyormusun :D Biraz bilgi ver ya :)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Volkan hocam haftalık düzenli su değişimlerini eksik etmiyor değiştirdiğim suyun ısıına dikkat ediyorum öğünlerini aksatmıyorum tabi burda en çok iş eşim ve anneme kalıyor küçük ağzı kapalı poşetlerim var onlara işe gitmeden yemleri koyuyorum ve hangisi hangi saat vereceklerini söylüyorum.,yavrular ve diğer balıklara 8 çeşit yem veriyorum yavrular şuan 52 günlükler.

5. taygun

taygun Guest

Merhaba İsmail. Tropheuslere sekiz çeşit yem nasıl buluyorsun? Sonuçta bu keretalar bitkisel yem yemiyorlar mı? Spirulina tablet ve pul yem var. İkisi bu. Ya diğerleri? Aklıma başka ticari yem gelmiyor. Diğerleri evsel yemler mi?

cirol bunu beğendi.
  6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Maşallah sağlıklı görünüyorlar Allah nazardan saklasın. Bu yem meselesi benim de kafama takıldı abi konuyu biraz genişletebilirmiyiz.:helalolsun:

cirol bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İsmail abi damızlık olmuşlar nerdeyse :) Maşallah...

Balıklara iyi bakıldığı belli. Gözle görülür bir biçimde boy artışı var...

cirol bunu beğendi.
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Güzel dilekleriniz için teşekkürler.Yavruların büyümesinde en önemli faktör düzenli su değişimleri .Tamer abi kullandığım yem çeşileri yazayım.

Dainichi VEGGİE Deluxe
    NEW LIFE SPECTRUM CICHLID FORMULA
    NEW LIFE SPECTRUM THERA +A (ANTİPARAZİT)
    Tetra Pro Vegetable
    Tetra Phyll
    Tetra Vegetable
    Tropical Super Spirulina Forte
    Sera Spirulina Tablet

Haftada bir bezelye ve ıspanak hafta içi bir öğün erik (temel hocam'ın açtığı makale sonucu vermeye başladım)

Önemli not: Balıklara karşı ilgi ve meçbur kalmadıkça tanka müdehale etmeme.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yavruları güncel resimleri,kalite için kusura bakmayın.

james_34 bunu beğendi.
  10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yavruların maşallahı :nazar::nazar::nazar: varda İsmail, bitkiler için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

Onların dev tanka geçme zamanı gelmiş gibi görünüyor.

cirol bunu beğendi.
  11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Abi bunlar büyüdü sırada yavruluktaki yavrular var onları 10 güne kadar salacağım tanka.

12. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Maşallah çok güzeller. Sağlıklı bir şekilde büyürler inşallah. Bir sorum olucak, bildiğim kadarı ile tropheuslar koloni dışından gelen balıklara pek samimi davranmıyorlar. Yavruları nasıl karşılıyorlar?

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İsmail abi maşallah :nazar:

Abi bu balıkların her resmini gördüğümde katı büyüdüğünü görüyorum heyt maşallah....

14. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Maşallah İsmail abi bide benim yavrular büyüseydi...

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Furkan çok iyi ilerliyorsun ama bir yerde yanlışın var. Senin yavruları koyduğun kap 5 yada en fazla 10 litredir. Onlar orada büyümezler diye çok söyledim hala aynı kapta devam ediyorsun...

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Furkan kardeşim gelişimlerinde en önemli faktör geniş hacimli akvaryum ve düzenli su değişimi

fth-94 bunu beğendi.
  17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Furkan İsmail abi yazdı bak ne güzel... Bu formülü uygula ;) 32 litrelik kaba almışsın yavruları yeni gördüm hayırlı olsun. 2 günde bir 5 litre su değişimi yapsan hiç fena olmaz diye düşünüyorum...

18. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Fatih haklısın biraz geç olu ama oldu ısıtıcıyı da oraya taktım çok mutlu minikler.İnşallah çabucak büyürler.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Japonların büyümelerini araştırdınmı Furkan ? Mesela ortalama kaç aylık olunca damızlık oluyorlar ? 1-2 ayda ortalama kaç cm oluyorlar ? Biliyorsan benide bilgilendirirseniz sevinirim Sayın Prf. dr. Furkan Temel. :F :F :F

20. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Evet Fatih araştırdım geniş hacimli kablarda 1 ayda 1.5 cm boya gelebiliyorlar.Damızlıklarda benim balıklar kural dışı.:D
    Eğer benimkilere göre söylersem 4 cm likte damızlık yeni doğanda damızlık.:D Ama normal şartlarlar da 6 cm verimliliğin başladığı boy ve en verimli dönem 9 cm olduğu zaman bomba gibi yavru veriyolar taramalı tüfek gibi.:D
    Saygılarımla...........Prof.luğa yetişmesi için daha çok araştırma ve tecrübe kazanması gereken Furkan TEMEL.:D

Sayfayı Paylaş