1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kasakawalerlerde (Tropheus) Işık Stresi

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde yeşilpınar-caner tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. yeşilpınar-caner

yeşilpınar-caner

İsim:
    caner
    Tropheus Kasakawaleleri ışığa nasıl alıştırcağım konusunda yardım bekliyorum. Işığı açtığım anda hepsi taşların altına kaçıyolar ve hiçbir şekilde çıkmıyolar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kasakawalerlerde (Tropheus) Işık Stresi

Caner, kaç balık kaç litrede var? Işık tam olarak nedir ve yanıp sönme aralığı nasıldır?

3. yeşilpınar-caner

yeşilpınar-caner

İsim:
    caner

Abi 7 balık var.150 lt akvaryum akşamları yakıyorum ışığı 4 saat yanıyor.Elektrikçiden aldığın normal florasan lamba var.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tropheuslar ışığı çok fazla sevmez ama alıştırmak biraz zaman alacaktır.Işığı her zaman aynı gün ve saatte yakmanız iyi olacak.Akşam hava tam karamadan yakın ve saat 22:00 gibi söndürün.Akvaryum'un bulunduğu oda fazla kullanılmıyorsa .Akvaryum ışığını açmadan ilk odanın ışığını açın ve ortalama 20 dakika sonra akvaryum ışığını açın.Bu şekilde kısa sürede alışacaklardır.Birde ışık seçimi gün ışığı olsun.

Belki kızacaksınız ama o hacimde 7 balık rahat edemeyecektir.Umarım baktığınız süre içinde kayıp yaşamazsınız.

Sayfayı Paylaş