1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Katil paku

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde safak tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar benimde gözlemlerime göre pakular arasında en huysuz en saldırgan paku siyah paku(black pacu)'dur.Kuzenimde 4 tane siyah paku var bunlar iki tane büyük astronotu yediler.Geçen sefer ise akvaryumu temizlerken bir tanesi eline saldırmış.Elindeki hasar fazla değil toplu iğne batmış kadar hasar var ama bu olay pakular tamamen barışçıl diyenlere cevap olsun.Siyah pakuları verdi şimdi korkudan minik ve kırmızı pakualıp büyütmeye başladı.

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Katil paku

Evet siyah pacular ( black pacus ) saldırgandır 3 metrelik akvaryumda 10 15 adet 30 35 cm arası siyah pacu var yanlarında amerikan çıkletler ve pangasiuslar var pangasiuslar 40 60 cm arası pacular pangasiusların ne yüzgeci kalmış nede kuyruğu kalmış agresif bir balık.

Saygılar... saygılar:gif

3. safak

safak

Katil paku

Evet gerçekten siyah pacuların davranış biçimi bence aşırı agresif akvaryumda bir dakika bile başka balığa saldırmadan duramıyorlar.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Katil paku

Bencede ben önermiyorum kimseye 30 35 cm boylarındaki astronotları ne biçim parçaladı.

Saygılar... saygılar:gif

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş