1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Katil Salyangoz & Kiraz Karides & Mavi İnci & Kolay Bitkiler

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 26 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Selamun Aleyküm Portal Ailesi ;

Akvaryum'da Ramshorn Ve Adi Salyangozlardan Var 1 Adet de Elma Salyangoz'u Var Ramshorn Ve Adi Salyangozlar Hiç Durmadan Ürüyorlar daha Kendileri Yavruyken bile bir sürü Yumurta Bırakıyorlar Bitkilere Ben Bunlardan Kurtulmak İstiyorum Ayrıca Java Fern 'in Bazı Yaprakları Kemirilmiş Durumda Bunu Hangi Salyangoz Yapıyor Bilmiyorum O Yüzden Katil Salyangoz'a Çok Acele İhtiyacım Var !!!
    Kiraz Ve Mavi İnci Karides İse Beslemek İstediğim Canlılar Arasında Ana Tank'da Beslemeyi Düşünüyorum Sizlerde Uygun Görürseniz Tabi...
    Kolay Bitki Kısmına Gelince : Eledoa , Cabomba , Anubias , Dev Saz Vs. Vs.

Elinde Olan Abilerim Kardeşlerim İrtibat Kurarlarsa Bu Saydıklarımı Güzel Bir Fiyat'a Almak İstiyorum.

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Miraç katil salyangoz profesyonel mi olsun ...:koptum:

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Miraç katil ayarlayana kadar:D idareten bir misine ipine salatalık bağla ve akvaryuma bırak bir kaç saat sonra misine ile salatalığa baskın yapan salyangozları alabilirsin.Kısa vadede ufak bir yöntem :)

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Amatör'de Olur Eğitirim ben temo25

İsmail Abi Öyle Yaparsam Kendimi Kötü Hissederim Alıp Çöpe Atmak :(

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Katil tutarken iyitemo25

Sezer han, H.Kaya.Gemlik. ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    temo25 Abi Onu tutacağım ben görmeden halledecek işte :D Acı çektirmeden Yavaş yavaş :koptum:

Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Demek ki silahta susturucu olacak...:)

ßy Mirac Küçükerdem ve cirol bunu beğendi.
  8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Silah Olarak bir Pompalı birde AltıPatlar var :D Onlarada Susturucu takılmıyor :D

Yav Şaka bir yana gerçekten çok acele bir şekilde ihtiyacım var ne kadar Petshop Gezdiysem 1 tanesinden bile Bulamadım Salyangoz.

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Ramshorn salyangozlar kesinlikle yaprak kemiriyor. Sert yapraklı echinodorusları bile delik deşik ettiler.(besin eksikliği kesinlikle yok) Bir diğer zararlarıda kum hafifse (manado,aquaclay vb.gibi) Sürekli kumun altına girip çıkarak sbulata,xingu gibi zemin bitkilerinin yeni filizlerini yerinden çıkartıyorlar. 200 aded melek yavrusu ile 1 haftada kökünü kazıdım didik didik ettiler hepsini öldürdüler. Üzücü durum ama cidden bitkili akvaryumda olmaması gereken canlılar. Elma salyangozuda bazı bitkilerin yapraklarını kemirir dikkat et.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Miraç salyangozları camda ez bırak, canlı yem ihtiyacını karşılarsın. Sen hiç katili iş başında seyretmedin mi? Yavaş yavaş ama her anını hissettirerek işini görüyor. Katil tutarken vicdanını unutuyorsun, çöpe atarken aklına geliyor.
    Şunu da hatırlatayım, salyangozları şimdi bitirmek için uğraşıyorsun, yarın bulmak için uğraşacaksın. Ben belirli aralıklarla katillere yem maksatlı dışarıdan Ramshorn temin ediyorum. Katiller elma salyangozunu da affetmezler. Koray'a katılıyorum bazen elmalar da bitki yiyebiliyorlar. Kılıç, moli varsa karides işine girmeni pek tavsiye etmem. Özelden de cevap yazdım.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Koray Abi Yorumun İçin Teşekkür Ederim. Elma Salyangozu Yavruluğundan beri Akvaryumumda Hiç bir bitkinin üstünde gezdiğini ve zarar verdiğini görmedim Durmadan Camlarda Ve Hindistan Cevizinin İçinde Birde Kumda Dolanıyor.

Hüseyin Abi Yorumun İçin Teşekkür Ederim. :D Abi ezme ile felan Uğraşmam Katil'i alayım direk Atayım içine. Neden Bulmak İçin Uğraşacağım ? Aynı Görevi Katil Salyangoz Yapmayacakmı ? Elma Salyangozu Çok büyük Onu yiyeceğini sanmıyorum ama Elma salyangozuna zararı olursa Yavru akvaryumuna atarım Elma salyangozunu. Kılıç Varda Moli Yok. Madem Karides İşine Yok Diyorsun Tamam Yok Olsun Karides İptal :)

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Tekrardan Selamun Aleyküm Portal Ailem.
    İzin Şartından dolayı Gidipte bitkiler alma şansım olmamıştı Şimdi Müsait bir günüm var :)
    02,02,2013 Cumartesi Günü İzin Günüm.O Günde Bitkiler ve Katil Salyangoz alacağım. Karidesleri Listeden Çıkarttım. Yalnızca Eledoa,Cabomba,Dev Saz,Anubias,parvula ,ech xingu . vs.vs. Arıyorum.

13. Sezer han

Sezer han

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sezerhan Akkuş
    Benimde akvaryumumda dün bulduğum yavru bir salyangoz var çok ufak ama; https://www.google.com/search?q=adi....com%2Fforum%2Fo_ne_oyle_k588477.asp;1017;678
    Şekli aynen böyle. 2 adet elma salyangozum var onların yavrularıdır diye düşünüyordum ama adi salyangozmuş demek. Öldürmeye de kıyamam ki ben onu. ne yapmam gerekiyor acaba banada bir yardımcı olun nasıl anlarım ?

istemeyerek büyük yazdım, nasıl oldu anlamadım da şimdiden affola.

Sayfayı Paylaş