1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Katkı ve Dozaj Miktarı Hakkında Bilinmeyenler

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde vicia ervillia tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Herkeze merhabalar.
    Akvaryumumda (200*55*60) 4. ay içerisine girmiş bulunuyorum. Tankımda iki adet zoa ve sps mercan bulunuyor ayrıca 10-12 adet irili ufaklı chromis ten naso tang e kadar çeşitli balıklar bulunmakta.
    Bir adım daha ileri gitmeden önce elimde jebao nun 4 lü dozaj pompası mevcut beklemede yatıyor. Uzun zamandır katkı konusunda forumlarda kullanımına bile zar zor okuma şansı bulabildiğim dozaj pompası ile neler yapabilirim sorularını kendime sormaktayım... Balık ta akvaryumun içerisinde olduğundan dolayı düzenli nitrat amonyak ve kh testi yapmaktayım.
    Bundan sonraki zamanlarda dozaj ölçümü neye göre belirlemeyim hangi katkılarında bulunmalıyım .. hangi testleri yapmalıyım? Ölçümü belirlerken hesaplamayı nasıl yapmalıyım?
    Tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını esirgememesini rica ederim..

2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Kh, ca, mg, eser element 4lüye uygundur. Ölçümlerle günlük tüketime göre dozlayabilirsiniz

3. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Günlük tüketimi ölçmek için hergün kh , ca,mg, makro elementlerin testini yaptığımızda çıkan değerleri dozlama miktarını nasıl hesaplıyabiliriz??

Sayfayı Paylaş