1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Katliam Yaşanır Mı?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde karyolla tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Arkadaşlar ben tanıdıklardan bazı balıklar alacağım ama bir araya getirisem problem çıkar mı?

Şimdi bende yavru albino çöpçüler var.

100 litre akvaryum.

2 tane japon ortalama yetişkin yumruk büyüklüğünde, küçük lepistesler ve yavru albino çöpçü.

Burda katliam çıkar mı?

Reef 47 bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıkların birbirine katilam uygulaması yönünden sorun çıkmayabilir ama genel olarak baktığımızda soğuk su türleri ile tropikal türler bir arada olacak. Sorunsuz yaşasalar bile keyifli bir akvaryum olmayacağını düşünüyorum.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Japonla lepistes aynı yerde olmaz çöpcü küçükse japonlar didikliyor.

4. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Yani demek istedğiniz balıklar mutsuz mu yaşarlar diyorsunuz

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aynen öyle diyorum ama balıkların memnuniyetini anlayamasak da bundan daha önemlisi akvaryumun sahibi içinde keyif verici bir tür seçimi olmaz.

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bence ya sadece canlı doğuran besleyin(lepistes,kılıç kuruk, moli, plati vb.)yada japon balıklarına tek başlarına bakın bence en iyisi bu.Her iki cinsede tek başına bakın japonu japonla canlı doğuranı canlı doğuranlarlar bakın.Murat abinin dediği gibi çöpçüleri japonlar didikler.Ama çöpçüler canlı doğuranlara uygundur.

Sayfayı Paylaş