1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayıt Kuşak Sıkıntısı Kararsızım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde aqua24 tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Arkadaşlar 55*50*50h boyutlarında bir akvaryum yaptım üstten kayıt kuşak atma gereği gördüm camım 8mm.Normal kayıt kuşaklardan değişik bir yöntem kullanmak istiyorum ama uygunmudur değilmidir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Ben konuyu açayım size;
    Kayıt kuşağı normalde 5cm lik 5*50 ve 5*55 şeklinde cam parçalarından yapmam gerekiyor ama ben direkt olarak taban camı gibi bir parça kestirip yani 55*50 şeklinde. bu camı yine kayıt kuşak yapıyormuş gibi "H" şeklinde çizip kesmek istiyorum bir bütün olarak yani.Ardından kapak gibi akvaryumun üzerine yapıştırmayı düşünüyorum sizce bu sağlıklı olur mu?

Adsız.png Siyah olan kısım akvaryumun kendi camı olarak görün.Kırmızı bölge ise tek parça kayıt kuşak.Çizmeye çalıştım ama bilmiyorum anlatabildimmi.İnanın hiçbir fikrim yok bu konuda lütfen acil yardım..

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Benim 140x60x60 akvaryumumun kayıt-kuşakları da üstten yapıştırmalı, akvaryumun içinden değil.

3. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Merak ettiğim konu böyle bir sistem geçerli olur mu ? yani parça parça şerit camlardan yapmayacağım kayıt ve kuşakları,bir bütün olarak yapmayı düşünüyorum.

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Olur neden olmasın. Amaç zaten camın açılmasını engellemek değil mi?

5. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Aynen öyle metin abi esnemeyi en aza indirmek.Zaten zannımca genel bir bütünlük olduğu için daha fazla yapışan yüzey alanına sahip olacak.

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Aynen öyle daha kaliteli olur fikrimce. Ama akvaryum içine müdahale veya malzeme koyma konusunda sıkıntı olabilir.

7. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Zaten aşırı kapatacak şekilde yapmayacağım onuda yine normal kayıt kuşak genişliğinde 5 cm civarında yaparım.Tabi muhakkakki bir miktar engel olur ama yapacak birşey yok sonuçta patlayıp ortalığı su götürmesindense daha iyidir heralde.

8. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Köşelerden üçgen şekilde yapsanız hem şık olur hem yeterli gelmez mi acaba?

9. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Valla metin abi düşüncelerime tercüman oluyosun aslında en başında onuda düşünmedim değil görünüm açısındanda çok güzel olurdu ama şu ana kadar hiç yapılmış örneğini görmedim hani o bakımdan yeterli olur mu ? Bilmiyorum .

10. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Yener yılmaz yapımı tanklrda örneğini gördüm gayet şık oluyor. Hemde büyük tanklarda kullanılmış demekki sağlamlık açısından da iyi.

11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    jij.jpg

12. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    post-1692-0-57522500-1376344479_thumb.jpg

Alparslan bunu beğendi.
  13. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Valla bunu görmem iyi oldu metin abi gerçektende hem şık durmuş hemde dayanıklı gibi gözüküyor.Bende böyle yaparım o zaman.Alttan tam kayıt kuşak atarım üst tarafı sadece böyle yaparım.

14. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Yardımcı olabildiysek ne mutlu :)

15. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Sağolasın metin abi akvaryumuda pazar günü yapıştırdım şimdi dinleniyo yarın öbür gün o kayıt kuşak işinide hallederim doldururum suyu bakalım bi iş açacakmı başımıza :)

16. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Sıkıntı olmaz sanmıyorum. Ben geçenlerde 60*40*40 yaptım 4mm camdan kuşaklı şu an sıkıntısız :)

17. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Oo süpermiş valla abi :) güle güle kullan sağlıklı balıklar,balık olarak ne besliyorsun abi bitkili akvaryum mu?

18. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    O şu an yedekte bitkili olacak inşallah :)

19. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Maşallah maşallah abi bende bu bahsettiğim akvaryumu bitkili yapmayı düşünüyorum dur bakalım ne olcak ilk bitkili tankım :)

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş