1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayıt Ol Bölümüne Görsel Doğrulama

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde 0xyGen tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. 0xyGen

  0xyGen

  Mesajlar:
  79
  İsim:
  Yunus Öksüz
  Selamlar,
  Öncelikle forumun tasarımı ve diğer herşey çok güzel , bunu hazırlayan emek harcayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  Benim önerim kayıt ol bölümüne ufak bir görsel doğrulama sistemi konmasıdır. Bu aralar web bot'lar revaçta reklam amaçlı otomatik üye olup forumları "reklam konuları" ile dolduruyorlar. Hatta bazıları bu görsel doğrulamayı bile geçebiliyor. İlla görsel doğrulama olsun demiyorum herhangi bir soruda sorulabilir. Mesela Cumhuriyetin ilanı gibi. Ayrıca kayıt ol bölümü veritabanını yormaya yönelik saldırıda açık hedef olarak belirlendiğinden peş peşe saçma isimlerle üye üretilebilir durumda. Bu konu ile ilgili çalışma başlatılırsa seve seve yardım ederim.

  Saygılar
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Kayıt Ol Bölümüne Görsel Doğrulama

  Teşekkürler Yunus Bey, öneriniz gündeme alınacaktır kesinlikle. Daha önce konu üzerinde durmuştuk ancak gerek olmadığını düşünmüştük. Ancak artık günlük üye oluş oranı oldukça yükseldiğinden ve arada botlar bulunduğundan takibi kolay olmuyor.

  Genel görünümü beğenmeniz ve ince destek olucu düşünceniz için teşekkür ederiz. Genel görünüm için gerçekten ciddi emek harcandı ve bunun için Teknik adminimiz olan Hasan Acar arkadaşımıza birkez daha aracılığınızla teşekkür ederiz.
   

Sayfayı Paylaş