1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaya bulamıyorum:(( Nerede bulabilirim?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar akvaryumumum dekorunu değiştirmek istiyorum fakat bir türlü yapamıyorum.Yuvarlak hatlı taşları kastamonuda hiç bir yerde bulamıyorum.Akvaryumumum arka dekorunuda mavi fon yapmayı düşünüyorum.Ben size danışayım dedim. Ben bu yuvarlak hatlı kayaları nerede bulabilirim? Akvaryumcuların hiç birinde yok. :(

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: Kaya bulamıyorum:(( Nerede bulabilirim?

Peysaj işi yapan yerlerden bulabilirsiniz, taş market diye anılırlar.

3. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Bu konuda kişisel fikrim biraz enteresan da olsa.Mezarlığa gitmeniz yönünde.Mezarlık çevresinde taş ustaları her türlü kaya ve taşa sahipler.

4. taygun

taygun Guest

Tolgahan Bey,

Merhaba. Bahsettiğiniz yuvarlak hatlı taşlara "tamburlanmış taş" deniyor. İnternet üzerinde aryın. Eminim yaşadığınız şehirde bulacaksınız bu tür taşlar.

Mezarlık çevrelerinde sadece mermerciler vardır. Mermer ürünlerini akvaryumuza koymayınız.

Sağlıcakla,

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Gerçekten enteresan bir fikirmiş. portal5.gif Ama yinede fikir sonuçta...

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Diğer şehirlerde nasıldır bilmiyorum ama Ciyabonun dediği gibi. Ankara' da peyzajcıların büyük çoğunluğu mezarlık civarında konuşlanmışlar. Taş, ağaç, fide vs. ne ararsanız orada.

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Taner abi , İnternete ben pek fazla güvenemiyorum daha önce den alış veriş yapmadığım için.Birde internet üzerinden daha pahalıya gelir diye de korkuyorum.Mezarlıkların oraları ben pek fazla bilmiyorum ama bir babama sorarım.Belki o oraları daha iyi bilir.İnternetten kastamonuda taş market varmı diye baktım ve sonuç malesef yok. :( maden mermer bu linkte göreceğiniz gibi hiç bir taş market yok.:(
    Sanırım bulamayacağım ama tek ümidim babam dan gelecek cevap. İnşallah babam bir yeşil ışık yakar.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  9. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Aslında bana yakın değil.Yani Ankara burdan 2 saat uzaklıkta fakat ben gidemiyorum. :) Babam dişlerini yaptırmak için düzenli olarak Ankaraya gidiyor o giderken yanında gidersem belki olur.Veya bura güvenilir bir yermi bilmiyorum güvenilir bir yerse buradan sipariş verebilirmiyim.Yani Kastamonuya getirebiliyorlarmı.

Sayfayı Paylaş