1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kaya temizleme

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde molly tarafından 15 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Arkadaşımın bahçesinde bi kaya gördüm, akvaryuma konulabilir diye arkadaştan istedim kaptım getirdim eve. Ama üstü cok delikli ve bu deliklerin içi yosun dolu.

Burası arka tarafı burayı fazla beyazlastırmaya calısmıyorum. Ama deliklerin içi yosun doluydu azda olsa temizledim ama ici hala yosun.

Burasıda temiz yeri aldıgımda az bisey kararma vardı yıkayınca geçti

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: kaya temizleme

Eren elle temizlemeye hiç uğraşma. En yakın bir oto yıkamaya götür ve kayayı tanzikli suyla yıkat. İçi dışı tertemiz olur. :ay.

3. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Alternatif olarak biraz sicaksu ve nalburdan alınan tel firçada işini görür.

4. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Kayayı taşıyamadığım için 3 e bölüp oto yıkamada su tayzikli su ile yıkadılar eve gelincede tuzlu suyla bide ben yıkadım.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yıkandıktan sonra kayanın son durumu nasıl oldu Eren ? Bembeyaz çıkmıştır ortaya sanırım ?

6. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Kaya bembeyaz oldu. Hem kayayı kırmış olmam iyi oldu. Balıklar aralarından geçebiliyorlar. Fotoğraf eklemek isterdim ama cep telefonuyla akvaryumun içi pek gözükmüyor.

7. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Bende de bundan 20 kg var diş fırçasıyla gecenin köründe banyoda temizledim allah kolaylık versin :D

Sayfayı Paylaş