1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayalarımın üzerinde koralin alg oluşumu başlamadı

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde lcturkey tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Kayalarımın üzerinde henüz koralin alg oluşumu başlamadı sebebi sizce ne olabilir ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aptasialar yüzünden kayaların ölü eklenmesi başlıca gecikme nedeni. Bu yüzden dengeler ile oynama ise hiç gerek yok. Zaman içinde akıntı motorun bile kaplandığında abi bunlar nasıl temizlenir diye sorarsın. Bir rivayete göre coraline algler sanıldığı kadar hoş birşey değilmiş. Tabi kayalardan söz ediyorum, tabanı kaplanması ışık vs yönünden farklı içerik barındırıyor.

Bu kadar çok istemeye değer mi acaba ? saat:gif

Tabi farklı bir boyut ve aşırı kaplamalar için bir rivayet. Akvaryumdaki kayalar zamanla başlayacaktır. İlave kaya tekrar bir aptasia tehlikesi yüzünden geresiz görünüyor. Bazı eklenmesi muhtemel mercanların kayalarından zaten yayılır zamanla.

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Aptasia tehlikesi ile karşı karşıya gelmek istemiyorum tekrar o yüzden bende kaya eklenmesine sıcak bakmıyorum.Kalsiyum ilavesi sanırım koralin alg oluşumunu biraz hızlandıracak değil mi ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

kesinlikle hızlandıracak. Tabi suyun genel kararlılığıda çok önemli yani alkanite olmadan zaten olmaz. Aşırı coraline alg kaplamalarına kayaların gözeneklerini tıkadığı düşüncesiyle sıcak bakmayanlar var. Zaman zaman gerçekten aşırı derecede akvaryumu kapladığı oldu. Duvara gömülü olan önceki akvaryumda cam temizliği yapmakta zor olunca neredeyse akvaryum camları bütün oldu bir birine yapıştı. Yeni akvaryumda yine aynı kayaları kullanıyorum ve coraline algler kat kat olmaya başladı, hoş görünüyor gözüme. Ben hiç bir eksi yanını sözü edilen nedenden dolayı görmedim açıkcası.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent bence hiç değerlerle oynama bırak kendiliğinden oluşsun emin olki zamanla kendi heryanı kaplayacaktır . Benim kayalarda hızla çoğalıyor ve ben katkı olarak sadece reef buffer kullandım . Ama şu an benim kayalardaki koraline algleri bir tırtıklayan var ama ben bir türlü yakalayamadım onu .8.

6. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Koralin alg oluşumunu hızlandırmak için;
    Caribsea'nın PURPLE UP ını kullanabilirsiniz?
    Saygılar..

Sayfayı Paylaş