1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayaların üzerindekiler

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Nadir tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Selam arkadaşlar. Benim sorunum kayalarımın üzerinde diatom sürecinden sonra başlayan ve halen devam eden, hatta diğer kayalarıma da sirayet eden yuvarlak kahverengimsi şeyler. Bunlar için ne yapmalıyım? Bir kısmını elimle topladım az önce. İyi mi yaptım bilemiyorum, geride kalanları da cımbızla toplamayı düşünüyorum. Bunları nasıl engelleyebilirim. Birde bir haftadır kayaların üzerinde beliren yeşilimsi, küçük üzüme benzeyen oluşumlar! Nedir acaba, fikri olan arkadaş var mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. (Konu başlığını inşallah doğru yerde açmışımdır.)

Ekli Dosyalar:

• soru.jpg
      soru.jpg
      Dosya Boyutu:
      131,2 KB
      Görüntüleme:
      417
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kahverengi leri bilmiyorum ama o yesil toplar bubble alg ve patlatmadan cikarmaniz gerek patlarsa hızlı yayılır.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nadir bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi onları su değişimi yaparken sifonlaya bilirsin bilhassa o üzüm gibi olan yeşil şeyleri sakın patlatma daha çok çoğalırlar...

Nadir bunu beğendi.
  4. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Teşekkür ediyorum arkadaşlar. Yeşillere iyiki dokunmamışım. Ama kahverengileri elledim vallahi, inşallah sakata gelmeyiz...
    Birde şu uzayan kırmızı otlara bir çare yok mu acaba?

Sayfayı Paylaş