1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayalar ile çok güzel doker

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fth-94 tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Olcay abi ile bugun peyzajcıdan aldığımız lav kayaları ürüli ufaklı balıkların geçebileceği kadar deldim. Akvaryuma koyunca çok ama çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Maliyeti 3 adet kaya 5 TL , Matkap Olcay abiden sağolsun :) Toplam maaliyeti 5 TL. Akvaryumdaki görüntüsü ise muhteşem ve eşsiz. Kendi hayal gücünüze göre delin ve çok güzel dekarlar çıkarın.

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Fatih kardeşim güzel olmuş, bir ara gidelim banada alalım kayalardan. :) Olcay hocamızıda ziyaret etmiş oluruz hem. :) Fatih, fotoda gördüğüm kadarıyla Mavi prenses almışsın hayırlı olsun. :)

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Fatih kardeşim geçekden çok güzel olmuş salınım yapma ihtimali varmi acaba? Bizde alalim malawi cichd'leri için güzel dekor olucakdir.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fatih bu ne hız? Kayaları çoktan koymuşsun bie akvaryuma. :)

Ama gerçektende çok şık durmuş kayalar akvaryumda tebrik ederim güzel bir çalışma yaptın. Geleceğin dıy üstadı olacaksın buna eminim. em34:

Mavi prenseslerinde ortalıkta cirit atıyor çok çabuk adepte olmuşlar ortama Maaşallah. naz:

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Olcay hocam, Fatih senin yunusları anlata anlata bitiremedi maşallah. naz: Bir tane yunus varmış görmeye değermiş. :) naz: naz:

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavuz, benim her yunusum görülmeye değer.97 yılından beri kolonime tek bir tane bile balık karışmadı ve ırklarında en ufak kırılma yok. O yüzden benim yunuslarım hobi hayatımda ençok değer verdiğim balıklarımdır. Ama bakıpta nazar edenin çok fena kalbini kırarım haberiniz olsun. :uyari: :)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Olcay abi 2.40 dk ' da eve geldim :) Elimde balıklarla otobüsteki merdivenlere oturdum ıslaktı ama çok yorulduğumun fakrına vardım. Uymuşum bir ara balıklara bişey olmamış allahtan :) Eve geldiğim gibi portala girip resimleri yükledim ve hemen sıcak su ile bu taşları yıkadım tuzlu su ile banyo yaptırdım duruladım koydum. Mavi prensesleride 1 saat filan adepte ettim sonra saldım akvaryuma. Tabikide bu adapte sırasında hava motoru vardı :) Hocam valla yunuslarınıza hayran kaldım... Tek kelimeyle Olcay abinin yunusları anlat deseler anlatamam :) Allah nazardan esirgesin.... Bir tane değil hepsi öyle maşallah naz: Dişiler bile akvaryumcularda satılan erkekten daha çok kafa yapmış...

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Doğrudur Olcay hocam, bu yaşta hala yavru veriyorlarsa maşallah. allah nazardan saklasın, olcay hocam ben baksam öyle nazar değecek gözde bakmam. :) Kanka'mmış gibi bakarım. :F Valla Fatih'le bir ara gelicez bana kaya almaya sizede uğrarız artık. :)

9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Allah nazarlardan korusun. Bende yeni tankimda yunus beslemeyi düsünüyorum olcay abi satıyosan senden alim :D

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavuz,balıklarım 97 model değil. :D O yılda ilk aldığım kolonimin yavrularının,yavrularının,yavruların,devamı bunlar. ;) Yani aynı kan,aynı ırk devam ediyor.O tarihten beri kolonime tek bir tane bile balık sokmadım dışardan ırkları bozulmasın diye. burda:gif Ben 97 de 1 e3 d lik koloniyi alabilmek için altımdaki arabamı satmıştım.İşte o tarihte aldığım safkan koloninin torunları şuan elimdeki damızlıklar. Hatta şuanki damızlıklarımın anne ve babası Sezgin Yavuzda. Ama baba ölmüş çok üzüldüm. em32.gif

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Reklam kokan harektlere döndü bu mevzuu :hasta: Yahu bırakın benim yunusları, Fatih lav kayalarını matkapla delip çok güzel dekor oluşturmuş, konuya odaklanın,konuyu dağıtmayalım arkadaşlar. :uyari:

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Hadiya bende 97 model sanmıştım. :D Valla hocam bende öyle yapsam bende 1 tane yunus eklemem kolonime, peki bu torunlarda kardeş kardeş çiftleşiyorlar sorun olmuyormu genetik yapı filan. .8. Baba ölmüş demek üzüldüm hocam geçmiş olsun. :(

13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Haklisin olcay abi. Fatih kardeşimiz gerçekden güzel yapmiş bende yapicam allah kısmet ederse aynisindan. Senin yunuslari herkez övdüğünden zaten alicam satiyosan senden alim dedim yanliş bişey söylediysem kusura bakma. saygılar:gif

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yavuz sen beni güldürdün allahta seni güldürsün emi :) Bu yaştaki balık yavru verirmi hatta yaşarmı sorusuna cevap araman lazım 13 senelik :) :F

Murat abi Olcay abiden balık almaz zordur. Ama aldığın balık eminimki hiç bir sornu yoktur. Ben bugun damızlık altı mavi prenses aldım anne-babayı bir göreniz vallahi akvaryumcuda satılan yunustan daha çok kafası var :F Şaşırdım saat:gif

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bu lav kayasi suyu yumusatmiyomu malawiler için bir zararari yokmu? sorun cıkmıyosa bende koycamda:)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzlu su akvaryumlarında bile kullanılıyor Malawi akvaryumunda sorun çıkarmaz bence.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ben bayadır kullanıyorum kendi akvaryumlarımda bu kayaları hiç bir sorun çıkmadı. Çıkarıcağınıda sanmıyorum...

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Fatih tebrik ederim kardeşim. Geleceğin DIY üstadkarlından olacaksın kısmetse. Dekor çok güzel olmuş. Elinde matkapla seni iş başında görünce çok sevindim. Hep böyle girişken olun işte. Benim gibi pasif kalmayın. :D

Sayfayı Paylaş