1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayalar ve salınım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Merhaba arkadaşlar,işyerindeki akvaryum için Van gölü kenarından kayalar topladım,bu kayaların salınım yapıp yapmayacağını nasıl öğreniyorduk ? Kireç çözücü ile yıkamayı düşündüm ama sonra durulama nasıl olacak?

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Kayalar ve salınım

Metin abi yıkama değilde, toprak veya çamur olmayan bir kısmına az tuz ruhu dökersen anlayabilirsin. Köpürme oluyor ise salınım yapıyor demektir. Sonra iyice yıkarsın abi.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Genelde quarz taşlar dışında tüm taşlarda birazcık köpürme olabiliyor. Çok az köpürmede ciddi bir sorun olmaz fakat ciddi bir köpürme olursa bunu akvaryuma koymamak gerekiyor.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Ben çamaşır suyuyla test etmiştim hiç birindede köpürme olmamıştı. Çamaşır suyuyla test olmazmı ?

5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Arkadaşlar tuz ruhu ile test ettim,köpürme oldu ve boya verdi.Artık havalar ısınınca gölün içinden çıkarıp tekrar denemem lazım.Saygılar

Heliak ve hasanaytekin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş