1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kayalardaki Coralline Alg Azaltılabilir mi?

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde kargolu tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kayalardaki Coralline Alg Azaltılabilir mi?

Neden bozduk zor soru ama cevabı basit. Daha büyük akvaryum hayali. 850 litreye geçiş ve gelinen nokta. Asıl sorulması gereken kişilerin başarı noktasını sormaması, veya belki de duymak istememesidir. Suni tuzla %100 debelenenlerin dönemi (Çoğunluk halen böyle doğaldır tabii)...Oysa Yıkıktemo için atık boş işti çünkü sahili yakındı ve Marmara deniz suyu ile dolu akvaryumunu atıksız tutacak kadar da çömertti. Her ihtiyacım olduğunda 10 dikakalık mesafedeydi.:)

Zaten artık rahatlama noktamda burası, yeni hobicilerin olayları kavrayışı farklı en azından farklı bir tarz diyor ve saygı duyuyor.

Şükür ki ben kazandım...Yani olabileceğini çoktan ispatladım ve konuşanlar yok oldu, ortadan kayboldu veya sustu.saygılar:gif

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Anladım abi, siz mesela akvaryumda değişikliği çok seviyorsunuz. Yani yapısal olarak. Benimde demek istediğim o balıkları hayatta gönderemezdim, sağlıkları açısından denenmemişi elbette denerdim öyle düşünmesem zaten başka bir yerde olurdum. Çok uzun olacak abi sen anladın anlatmak istediğimi:)

3. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman

4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Gerçi konu biraz dağıldı ama madem konu atıktan açılmış bende atıkdan korkmadığımı ve atık için neler yaptığımı söyleyeyim. Tankım sump dahil 140 litre olmasına rağmen asla ölen canlıları akvaryum dışına almam, zaten pekde büyük canlım yok.Ölen her canlı başkalarına yem oluyor, tıpkı 8-10 adet konc, 10-15 adet teke, 1 temizlikçi karides, 1 adet cardinal ve onlarca küçük salyangoz... Atık konusunda bakterilerime, kum ve kayalardan çıkan ipliksi canlılara güveniyorum.

Çünkü biliyorum ki doğada her canlı ( İnsan hariç :serda: ) besin olduğu kadar ürüyor. Besin varsa, bakteriler ürüyor, üredikçe bozulmaya başlayan dengeyi düzeltiyor, düzelttikçe üremeleri standarta biniyor.

Bugün akvaryumdaki ilk kazamı yaşadım, eve geldiğimde 4/1 i dolu olan yem makinasının tamamen boşaldığını gördüm.Sanırım takılı kalıp bitene kadar boşaltmış, sumpta ve owerflowbox da bayağı yem var, tanglerin karınları boğazlarına kadar dolmuş:crazy1:

Sonuçta; atık yemleri toplamayacağım, 2 gün içinde kendiliğinden yok olacağını biliyorum.Herhangibir su değişimide yapmayacağım, çünkü su çok güzel kokuyor ve oldukça berrak.

Küçük dünyamıza insan eli ne kadar az değerse, yaşam her zaman yolunu bulur.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tamamen akvaryumun kırmızı çizgiye olan yakınlığı ve uzaklığı ile alakalı durumlar hocam anlattıkların. Akvaryum vardır dediğin gibi etkilenmiyor ama dışardan ekipmanını görürsün süperdir, kayası kumu cancanlıdır ancak yukarıda saydıklarından biri direk çökertir akvaryumu.

Ramiz Dayı senaryodan okuyor diye biliyorum ama ben kendim yazıyorum.:F

6. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Benimde geçenlerde scooter öldü herhalde hiç araştırmadım. Zaten bulacağımı da sanmıyorum hermitler yemiştir. Temizlik ekibinin gücü de önemli bence

Sayfayı Paylaş