1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kayalardaki yosunlar!

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Dostlar geçen pikniğe gittiğimizde akvaryum için harika denebilecek çok güzel taşlar, kayalar buldum. kayaların üzerinde yosunlar vardı. çok güzel görünüyorlardı. ben de balkona suyun içine koydum kayaları. yosunlar ölmesin diye. yosunlar gittikçe büyüyor güzel şekil alıyor. o yosunların akvaryuma balıklara zararı olur mu? cichlid besleyeceğim cichlidler onları yer. bi sıkıntı olmaz inşaallah. ne dersiniz?

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Yosunları sudamı buldunuz ?

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    yok taşların üzerinde zaten vardı suya koyunca geliştiler

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bendede vardı suda çok bekleyince eridi gitti :(

5. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

yosunlarım bunlar arkadaşlar

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Kabın içine spor saçtılar mı? Yani balkonda beklettiğiniz kabın içinde zeminde ve kenarlarda (taşın üzerindekilerdan hariç) küçük yosunlu noktalar/alanlar oluştu mu? Bu sorunun cevabı akvaryumunuza koyduğunuzda bu yosunların nasıl davranabileceğinin bir göstergesi olacaktır... Gerçi Cichlidler bu yosunlara aman vermeden yiyip tüketebilirler de...

7. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    şuan için dediğin gibi yeşil noktalar yok ancak hızla yayılıyorlar taşların üzerine gelişiyorlar. ortamı sevdiler sanırım. inşallah su içinde olmaktan çürümezlerse...

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ben, Emrah ile birlikte İstanbul Fethipaşa'da yakınlarında su bile bulunmayan ancak denize bakan yamaçta olduğu için iyi nem alan bir yerden yosun tutmuş iki kaya almıştım... Tamamen suya gömülü olarak balkonda 1-1,5 ay sorunsuz kaldılar... Ancak sürekli kabın içinde yosun odakları oluşuyordu yani spor saçıyorlardı... Bu durum aslında kaya üzerindeki yosunların başarılı bir şekilde yaşadıklarının göstergesi idi ancak sürekli spor yaymaları akvaryuma kondukları takdirde her tarafı kaplıyacakları korkusu yarattı bende ve eninde sonunda bu yosunlu kayaları atmak durumunda kaldım...

Eğer sizde yosun odakalrı oluşturmuyorlarsa:

1. ya cürüyebilirler...
    2. ya da sorunsuzca akvaryumda bakabilirsiniz...

Bence bir-iki hafta daha bekleyip çürümedikleri takdirde akvaryumunuzda deneyin...

9. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Cikletleriniz bunları yiyecekdir.Eğerki vatozun varsa,onlara 2_3 günlük bi ziyafet çektirmiş olursunuz.

Sayfayı Paylaş