1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaynamış Su

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Suyun derecesini kaça yükseltirsek balıklar için zararlı tüm organizmaları öldürmüş oluruz?

Bende suyu ısıtan bir demir var. Yeni akvaryum kurulumlarında suyun derecesini bir saatte 27 dereceye çıkartmak için kullanırken aklıma bu demirin suyu 70 dereceye de çıkarabileceği geldi. Bir fayda olacaksa yapabilirim yani. Ama suyu minimum hangi dereceye çıkartılmalı hiçbir fikrim yok.

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Kaynamış Su

Hasan hoca ideal 28 29 değilmidir yazın 30 31 çıkınca bile koku iki katına çıkıyor 70 olursa pek iyi olmaz kanaatindeyim

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Kaynamış Su

Anlatmak istediğim suyu yüksek sıcaklığa çıkartıp zararlı organizmaları öldürmek ve soğumaya bırakıp 27 derecede sabitlemek.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaynam1_ Su

Hasan ben saniyorum ne demek istedigini cok iyi anladim. Suyu kaynatmak ve ya 70 dereceye kadar isitmak mikro organizmalari oldurebilir ama bu senin gibi tropheus besleyen birine yaramaz. Cunku suyu kaynatmak iyi bir su yumusatma vesilesidir ve besledigin ture uymaz.

5. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Kaynamış Su

Abdullah Hocamız işin ehli elbette ama 70 derece her mikroorganizmayı öldürmeyebilir diye düşünüyorum hocam. Yararlı olanlar ölür, zararlı olanların bir kısmı dayanır belki. :hasta:

Ayrıca su 70 derece, oda 25 derece ( tahmini tabi ki ) camlar açısından sıkıntı oluşturur mu acaba?

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaynamış Su

Camlar açısından problem olacağını zannetmiyorum ama suyun dengesini alt üst edeceğinden şüphem yok.

7. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Kaynamış Su

birde şu açıdan bakarsak,eğer ki 70 derecede ölmeyen zararlı mikroorganizmalar kalırsa,bağışıklık sistemleri güçlenmiş olarak 26 derecede karşımıza çıkarlar,herhangi bir hastalık durumunda ısıyı tedavi yöntemlerine etki eden en bir faktör olarak sayarsak,hasatalıkla başetmemiz biraz zorlaşır diye düşünüyorum .8.

8. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Kaynamış Su

Hasan Hocam 70 derece pek çok bakteriyi öldürmez. Hatta yüzlerce derecede yaşayan bakteriler mevcut. Kaldı ki sudaki bakterileri öldürmenin bir anlamı kalmayacak; zira su normal sıcaklığa gelince tekrar üremeye başlayacaklar. Ayrıca suda klor olduğu için zararlı diyebileceğimiz bakteriler zaten yoktur.Hasılı nasıl bize zararı olmuyorsa sudaki bakterilerin balıklara da zararı olacağını sanmıyorum. Suyu ısıtmaya gerek olmadığı kanaatindeyim.

Sayfayı Paylaş