1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaynana Şekeri Çocukluğumun Şekeri

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Kaynana şekerini bir çoğunuz hatırlar ve bir çoğunuz ise hiç bilmez. Erden marka açık olarak yuvarlak cam kavanozlarda satılırdı ve mahalle bakkalları satardı. Boy boy kese kağıdana paraya göre koyulurdu. Anneannemin evinin altındaki bakkal pala Osman bana çok kaynana şekeri satmıştır ve çoğu zamanda para almamıştır.

Skoda kamyonetinin kasasına binip onu görünce kaçayım derken annımın üstüne çakıldığımda sağlık ocağına götürürken ağlama bak sana bol bol kaynana şekeri vereceğim demişti.

Kaynana şekeri, yarın bulursam şayet alacağım çocukluğumun şekerinden.

Sevgiler...

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi hayal meyal hatırlıyorum bu şekerleri. Bizde de şemsiye şeklinde şekerler vardı. Kapalı şemsiye gibi konik olanlardan. Leblebi tozları falan. :D

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Leplebi tozu okul önü atıştırmasıydı, ondan sonra su aradık yana yana. :)

yasemin elif bunu beğendi.
  4. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Abi benimde en sevdiğim şekerdir.Ama bulamıyoruz artık.Köyde az yemezdim bende.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ey gidi Tipi Tip sakızları ey. İçindeki karikatürler için hiç satın almazdım ama güzel sakızdı be.

Sayfayı Paylaş